یوسفی :

دولت هیچ سیاستی در حوزه راه و شهرسازی ندارد

دولت هیچ سیاستی در حوزه راه و شهرسازی ندارد

عضو كمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: در 7 سال قبل هیچ سیاست مشخصی در بحث راه و شهرسازی نداشته ایم و حمل و نقل ما هم بسیار سنتی است.مجتبی یوسفی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلان اینکه ایران با وجود تحریم های ظالمانه در حوزه حمل و نقل هوایی جزء کشورهایی است که دارای ایمن ترین پروازها است، اظهار داشت: این مسئله نشان دهنده آن است که ما به خوبی توانسته ایم از ظرفیت های خود استفاده نمائیم.
وی بیان کرد: البته وضعیت ما در بحث سیاست گذاری به لحاظ حذف شدن از کریدورهای بین المللی خوب نیست و برنامه ریزی های لازم دراین زمینه انجام نشده و تنها به ارائه گزارش بسنده کرده ایم.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما به آسانی و بواسطه اقداماتی که در محور مقاومت انجام داده ایم، می توانیم از راه سوریه به دریای مدیترانه متصل شویم و از بنادر این کشور استفاده نمائیم.
یوسفی با اشاره به اینکه همین طور می توانیم بوسیله ترانزیت از لاذقیه به جنوب اروپا وصل شویم، گفت: اگر بخواهیم از چابهار یا بندر امام (ره) به جنوب اروپا وصل شویم، سه روز زمان می برد که در کاهش هزینه ها موثر است اما اگر همین مسیر از راه دریایی طی شود، ۱۰ روز به طول می انجامد.
وی اظهار داشت: هم اکنون به سبب نبود زیرساخت ها نمی توانیم مسیرهای جدید کریدوری ایجاد نماییم در صورتیکه می توان سرمایه های مردم در بورس را به کمک دولت آورد و اقداماتی دراین زمینه انجام داد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: حمل و نقل در دنیا یک علم است و مسئولان حمل و نقل در سایر کشورها بهترین اساتید دانشگاه هستند و کار اجرایی انجام داده اند اما در کشور ما این گونه نیست.
یوسفی با اعلان اینکه اتحادیه های حمل و نقل ما مانند ۴۰ سال قبل عمل می کنند، اضافه کرد: طی یک سال اخیر تلاش هایی در وزارت راه و شهرسازی انجام شده اما در ۷ سال قبل هیچ سیاست مشخصی در بحث راه و شهرسازی نداشته ایم.
وی با انتقاد از اینکه در حمل و نقل ما به صورت سنتی عمل می شود، افزود: انتظار داریم که یک برنامه ریزی اصلاحی در بحث کریدورهای جدید در حمل و نقل صورت گیرد.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: ما سیاست کلی برای جذب بازارهای جدید در حمل و نقل نداریم و این مسئله با گفتاردرمانی حل نمی گردد و باید ضمن ارائه تسهیلات، شرایط لازم را آماده نماییم.
وی بیان کرد: مناطق آزاد به وجود آمده اند اما حمل و نقل ریلی یا جاده ای برای آنها پیش بینی نشده است و عملاً استفاده ای که باید از این مناطق در بحث صادرات و واردات داشته باشیم را نداریم.

1399/05/22
12:30:34
5.0 / 5
2070
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است