در مراسم تودیع و معارفه رئیس جهاد دانشگاهی شهید بهشتی مطرح شد

از افزایش تولید كم و كیفی چای تا بایومكمل های غذایی و دارویی

از افزایش تولید كم و كیفی چای تا بایومكمل های غذایی و دارویی

به گزارش آوا مسكن سرپرست جدید واحد جهاد دانشگاهی شهید بهشتی در مراسم معارفه خود اظهار نمود: در جهت افزایش كمی و كیفی محصول چای و تولید بایومكمل های دارویی و غذایی برنامه هایی تنظیم شده و در حال اجراست و امیدواریم بزودی محصولات تولیدی به مرحله تجاری برسند.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، دکتر سعید میرزایی، رئیس سابق جهاد دانشگاهی شهید بهشتی در مراسم تودیع خود که با حضور رئیس جهاد دانشگاهی، روسای بعضی از واحدهای جهاد دانشگاهی و اعضای این واحد بامداد امروز (چهارشنبه، ۱۱ تیر) برگزار شد، با اشاره به اینکه ۱۳ سال قبل که بنده مسئولیت این واحد را برعهده گرفتم بر مبنای اطلاعات واحدهای ارزیابی دفتر مرکزی واحد شهید بهشتی شرایط خوبی نداشت و حتی صحبت هایی در خصوص انحلال این واحد مطرح بود، اظهار نمود: مشکلات مالی و بدهی های بالا از مسائل و مشکلات این واحد بود ولی با تلاشهای صورت گرفته امروز واحد شهید بهشتی نه تنها یک ریال بدهی ندارد، بلکه مقادیر زیادی بعنوان سپرده در حساب های این واحد وجود دارد.
وی افزود: در همین راستا با دستاوردهای حاصل شده در پژوهشکده علوم پایه کاربردی، در سال ۹۱ ردیف بودجه ای از جانب مجلس برای این پژوهشکده تصویب گردید که با عنایت به اقدامات و موفقیت های صورت گرفته هر ساله افزایش بودجه آن افزایش می یابد بگونه ای که برای سال ۹۹ بودجه ای معادل ۸.۵ میلیارد تومان برای آن تصویب شده است.
میرزایی با بررسی تطبیقی وضعیت واحد شهید بهشتی نسبت به گذشته، اظهار نمود: در گذشته پروژه قابل اتکایی در واحد و پژوهشکده نداشتیم، در صورتی که امروز با پروژه های انجام شده و در دست اجرای واحد اعداد و رقم درآمدی واحد میلیاردی است. هم اکنون سه گروه زمین شناسی نفت، میکروبیولوژی نفت و پاکسازی آلودگی نفتی بر مبنای نیاز صنعت نفت بوجود آمده و در این حوزه پروژه های مناسبی انجام می شود.
وی با اشاره به توسعه تعاملات و ارتباطات برون بخشی واحد بعنوان یک دستاورد دیگر، اظهار داشت: ارتباط و تعامل با بیشتر از ۵۰ هیئت نمایندگان مجلس و تعامل با مجمع تشخیص مصلحت نظام، قوه قضاییه و سایر بخش های موثر و همینطور تعامل با تیم های موثر در جهت توسعه و پیشرفت جامعه و همینطور با کارفرماهایی در صنعت نفت، بعضی از این دستاوردهاست.
میرزایی با اشاره به اینکه در گذشته واحد شهید بهشتی و پژوهشکده علوم کاربردی به صورت مجزا کار می کردند، عنوان کرد: هم اکنون این دو مجموعه در کنار هم و به صورت یکپارچه و به دور از حواشی فعالیت می نمایند و در این زمان دستاوردهای بسیار خوبی هم کسب کرده اند.
رئیس سابق جهاد دانشگاهی شهید بهشتی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در زمینه تقویت نیروهای انسانی واحد، اظهار نمود: نیروی انسانی واحد از ۹۱ نفر در ۱۳ سال قبل به ۷۲ نفر رسیده و همینطور تعداد اعضای دارای مدرک phd از یک به بالای ۲۰ نفر رسیده و در کل همه اعضای واحد با پشتیبانی های صورت گرفته حداقل یک مقطع تحصیلی ارتقا داشته اند. شایان ذکر است که ۱۰ نفر از ۷۲ عضو واحد از بین جوانان نخبه جذب شده اند.
میرزایی با اشاره به تقویت رابطه جهاد دانشگاهی با دانشگاه شهید بهشتی و همینطور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری عنوان کرد: در حوزه فرهنگی هم سال قبل نخستین مرکز پایش مسئولیت اجتماعی و همینطور سازمان دانشجویان در این واحد افتتاح شد. همینطور مرکز انتشارات جهاد دانشگاهی فعال است و علاوه بر چاپ کتاب برای اساتید دانشگاه از تالیف کتاب توسط همکاران پژوهشی واحد حمایت می کند.
وی با اشاره به اینکه باآنکه در گذشته واحد شهید بهشتی و پژوهشکده علوم کاربردی در حال انحلال بود ولی امروز جزو مجموعه های خوب جهاد دانشگاهی است، افزود: در سال ۸۹ طی ارزیابی های وزارت علوم، پژوهشکده علوم پایه کاربردی تنها پژوهشکده ای بود که موفق به کسب گرید A پژوهشی شد، همینطور در سال ۹۰ بعنوان موسسه پژوهشی برتر از سوی وزارت علوم معرفی و تقدیر گردید. کسب عنوان پژوهشگر برتر توسط همکاران پژوهشی واحد و همینطور کسب عنوان پروژه فنی برتر در سطح صنعت نفت از دیگر دستاوردهای پژوهشی این واحد بوده است.

برنامه ریزی برای اجرای پروژه های بزرگ ازدیاد برداشت در میادین نفتی
در ادامه دکتر کمال خدایی، سرپرست جدید واحد جهاد دانشگاهی شهید بهشتی ضمن تقدیر از دستاوردها و توفیقات دکتر میرزایی و زحمات وی در طول خدمت، با اشاره به برنامه های پیش رو، اظهار داشت: در بخش پژوهشی به تاسی از مأموریت اصلی جهاد دانشگاهی، نگاه کاربردی به علم و فناوری و پژوهش های متمرکز و کاربردی در دستور کار قرار دارد. همینطور انجام فعالیتهای پژوهشی در جهت تولید محصولات فناورانه و پژوهش های دانش بنیان و کاربردی از دیگر برنامه هاست.
وی با اشاره به تقویت توان واحد در جهت رقابت در عرصه های بین المللی برای تولید دانش فنی، اظهار داشت: در حوزه بالادستی نفت فعالیتهای خوبی انجام شده و طرح های خوبی اجرا شده و تعاملات خوبی با دانشگاه های خارج از کشور برقرار شده است.
خدایی با اشاره به اولویت برنامه ها و پروژه های فناورانه در این واحد عنوان کرد: در این راستا کار خویش را با یک طرح فناورانه با حمایت دفتر مرکزی در جهت تولید یک محصول بیولوژیکی کاربردی برای ازدیاد برداشت مخازن نفت شروع کردیم و امیدواریم تا دو سال آینده به دانش فنی و امکانات مورد نیاز برای اجرای پروژه های بزرگ ازدیاد برداشت در میادین نفتی دست پیدا نماییم.
وی افزود: در جهت افزایش کمی و کیفی محصول چای و تولید بایومکمل های دارویی و غذایی برنامه هایی تنظیم شده و در حال اجراست و امیدواریم بزودی محصولات تولیدی به مرحله تجاری برسند.
خدایی در خاتمه تقویت همکاری با دانشگاه را جزو اولویت عنوان نمود و اظهار داشت: در همین راستا تعمیق باورهای دینی، حفظ ارزش ها و پرورش استعداد و تقویت مشارکت جوانان از دیگر اولویت های است که در حوزه فرهنگی دنبال می شود. در حوزه آموزشی هم برنامه ریزی و انجام اقداماتی در جهت بهبود آموزشی و همینطور ارتقای آموزش های ضمن خدمت و تخصصی در حوزه صنایع نفت و معدن مورد تاکید قرار دارد.منبع:

1399/04/11
16:09:44
5.0 / 5
2603
تگهای خبر: آموزشی , افتتاح , تقویت , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است