وزیر ارتباطات اعلام كرد

واگذاری ۶۲ هزار اینترنت VDSL برای مشتركان مخابرات

واگذاری ۶۲ هزار اینترنت VDSL برای مشتركان مخابرات

آوا مسكن: بگفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مخابرات ایران، تابحال برای 248هزار مشترك ظرفیت VDSL دایر كرده كه 62 هزار آن واگذار شده است.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، یكی از راه های افزایش سرعت اینترنت خانگی، جایگزینی VDSL بجای ADSL است. با جایگزینی فناوری ADSL كه از سیم مسی تلفن برای ارسال اینترنت استفاده می نماید با VDSL كه از فیبر نوری بهره می گیرد، می توان سرعت اینترنت را تا حداكثر پنج برابر افزایش داد. بنا بر این مدتی است پروسه این جایگزینی در حال انجام می باشد و الان نوبت به شهرهای تهران و قم رسیده است.
مدتی پیش محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - درباره درخواست كاربران برای اینترنت رایگان و افزایش سرعت توضیح داد: اینترنت با چهار برابر سرعت برای تلفن همراه نیست و برای اینترنت خانگی است. اینترنت خانگی عموما روی سیم مسی ارائه می شود و به فاصله منزل كاربران تا مركز مخابراتی وابسته است. با تكنولوی ADSL، ماكزیم سرعت ممكن از یك خط مسی، ۱۶ مگابیت برثانیه است.
در این راستا وزیر ارتباطات با اعلان اینكه شبكه اینترنت خانگی با چهار برابر سرعت ADSL یا همان شبكه VDSL، در تهران با سرعت خوبی در حال نصب است، در اینستاگرام نوشت: امروز بازدیدهای میدانی از مراحل نصب تجهیزات شركت های مخابرات ایران و شاتل در تهران داشتم و از نزدیك در جریان كار قرار گرفتم. نیاز به هماهنگی بیشتری با شهرداری تهران دارند كه فردا برای حل مشكلات به شهرداری خواهم رفت تا با مساعدت شهردار تهران، كار سرعت بیشتری بگیرد.

او همینطور اشاره كرد: مخابرات ایران، برای ۲۴۸هزار مشترك ظرفیت دایر كرده كه ۶۲هزار آن واگذار شده است. البته تا كنون ۱۵۰هزار مشترك مخابرات ایران در تهران درخواست ارتقا داده اند كه واگذاری به مابقی هم با سرعت در حال انجام می باشد. شاتل هم برای ۱۰هزار مشترك، خدمات پرسرعت جدید دائر كرده كه ظرف هفته آینده تقدیم مشتركین خود خواهدنمود.
او كه اواسط فروردین ماه سال جاری وعده داده بود، در برنامه توسعه ای طی دو ماه، ۸۵۰ هزار پورت در تهران و قم دایر خواهد شد، امروز نیز اظهار نمود: كار با سرعت خوبی در حال انجام می باشد و بر سر قولی كه به شما دادیم، هستیم.
منبع:

1399/02/01
23:49:34
5.0 / 5
2940
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است