معاون وزیر راه:

ایرلاین ها عامل انتقال كرونا نبودند

ایرلاین ها عامل انتقال كرونا نبودند

به گزارش آوا مسكن معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، ویروس كرونا با ایرلاین های داخلی به كشور منتقل نشده است.به گزارش آوا مسكن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، شهرام آدم نژاد با اشاره به اقدامات انجام شده در قبال تسهیل شرایط برای مردم و كاربران حرفه ای حمل و نقل باتوجه به شیوع ویروس كرونا در كشور گفت: نخستین اقدام وزارت راه و شهرسازی بعنوان یكی از اركان ستاد ملی مدیریت كرونا در كشور، تنظیم پروتكل هایی برای ضد عفونی كردن ناوگان حمل و نقل عمومی در شقوق مختلف حمل و نقل و ایستگاه های راه آهن، ترمینال های فرودگاه ها، پایانه های بار، مسافر و مرزی همین طور بنادر بود كه بنا بر دستور وزیر راه و شهرسازی بعنوان رئیس كمیته حمل و نقل ستاد ملی مدیریت ویروس كرونا انجام شد.
وی اضافه كرد: خوشبختانه مشكلات مربوط به تامین مواد ضد عفونی كننده برای پاكسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، ایستگاه های راه آهن، ترمینال های فرودگاه ها، پایانه های بار، مسافر و مرزی همین طور بنادر با همكاری وزارت صنعت معدن و تجارت رفع شد.
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی اشاره كرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، بعد از بررسی و انجام آزمایشات تخصصی اعلام نمود كه ویروس كرونا با پروازهای متعلق به ایرلاین های داخلی به كشور منتقل نشده است.
آدم نژاد با اشاره به اینكه به دستور وزیر راه و شهرسازی، امكان استرداد بلیت قطار و هواپیما بدون اعمال جریمه و خسارت فراهم شده، اظهار داشت: در اقدام دیگر با پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی، انجمن كشتیرانی و خدمات وابسته ایران بمنظور جلوگیری از اثرات سو اقتصادی شیوع ویروس كرونا و كاهش زیان های دست اندركاران امر ترانزیت كشور كه به سبب انسداد مرزهای بین المللی با توقف كامیون های حامل كالاهای ترانزیت خارجی مواجه گشته اند، حسب وظایف ملی، اجتماعی و حرفه ای خود تصمیم گرفت، كلیه كانتینرهای پر و خالی مرتبط را كه ضوابط اجرایی آن متعاقباً و رسماً به استحضار خواهد رسید از پرداخت هزینه دیر كرد كانتینر معاف شدند.
آدم نژاد بیان داشت: همین طور طبق دستور وزیر راه و شهرسازی، پروانه فعالیت شركت های حمل و نقل و كارگزاری منقضی در تمامی شقوق حمل و نقل تا اختتام اردیبهشت ماه سال ۹۹ تمدید می شوند.
معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی اضافه كرد: بستر اینترنتی تمدید كارت هوشمند رانندگان حمل و نقل جاده ای كالا و مسافر فراهم گشته است و رانندگان عزیز می توانند بوسیله مراجعه به آدرس اینترنتی WWW.SMARTCARD.RMTO.IR نسبت به تمدید اعتبار كارت هوشمند اقدام نمایند.
وی در ادامه تصریح كرد: از طرف وزارت راه و شهرسازی پیشنهادی به شهرداری تهران در خصوص امكان فعالیت تاكسی های فرودگاه امام خمینی (ره) در داخل شهر تهران تا اختتام خرداد ماه ارائه شده است كه الان این پیشنهاد از طرف شهرداری تهران در دست بررسی قرار دارد.
جانشین وزیر در ستاد مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی با اشاره به كاهش تقاضا برای انجام سفر با ناوگان حمل و نقل عمومی اظهار داشت: در تمامی شقوق حمل و نقل با كاهش شدید تقاضا برای سفر مواجه هستیم و به ترتیب بیشترین كاهش در بخش جاده ای، ریلی و سپس هوایی به چشم می خورد.
گفتنی است، وزارت راه و شهرسازی به رغم كاهش شدید سفرها از مردم كشور درخواست دارد از انجام سفرهای غیرضروری بطور جد پرهیز كنند.


منبع:

1398/12/16
21:37:15
5.0 / 5
3273
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است