رئیس سازمان راهداری به آوا مسكن خبر داد:

كاهش ۱۵ درصدی سفرهای مردم بعد از شیوع كروناویروس

كاهش ۱۵ درصدی سفرهای مردم بعد از شیوع كروناویروس

آوا مسكن: رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اعلام نمود كه باتوجه به سفارش های مسئولان وزارت بهداشت، در خصوص اینكه مردم حتی الامكان از سفرهای غیرضروری در روزهایی كه كرونا در كشور شیوع پیدا كرده اجتناب كنند، آمارها نشان میدهد كه میزان سفرهای جاده ای مردم در این ایام تا 15 درصد كاهش پیدا كرده است.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، به دنبال شیوع ویروس كرونا و گسترش آن در كشور كه موجب افزایش آمار مبتلایان و جانباختگان شد، مسئولان دولتی خصوصاً مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و وزارت راه و شهرسازی از مردم خواستند تا حتی الامكان از انجام هر گونه سفر غیرضرور برون شهری اجتناب كنند تا بتوان این ویروس را كنترل كرد.
عبدالهاشم حسن نیا - رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای - در گفت و گو با ایسنا درباره آخرین وضعیت سفرهای برون شهری مردم در این ایام اظهار نمود: بر طبق آخرین آمارهای دریافت شده میزان سفرهای برون شهری مردم در جاده ها و محورهای مواصلاتی مختلف حدود ۱۵ درصد كاهش پیدا كرده است و این نشان میدهد كه مردم سفارش های مسئولان را برای جلوگیری و پیش گیری از گسترش ویروس كرونا جدی گرفته اند.
وی ادامه داد: همواره در روزهای منتهی به انتها هفته خصوصاً در اسفندماه محورهای منتهی به استان های شمالی كشور با ترافیك مواجه می شد اما آمارها و رصدهای این جاده ها نشان میدهد كه تردد مردم بسیار كمتر شده و این كاهش در جاده های شمالی و برخی دیگر از محورها بیشتر از جاده های دیگر است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در پاسخ به سوالی درباره اینكه بر طبق اظهارات مسئولان دولت قرار بود محدودیت های ترافیكی برای استان های درگیر كرونا اعمال شود و آیا این تصمیم اجرایی شده است یا خیر، اظهار داشت: تابحال مصوبه و ابلاغیه ای به صورت رسمی به سازمان راهداری در این خصوص ابلاغ نشده اما از طرفی خود مردم رعایت كرده و سفرهایشان را كمتر كرده اند و هنوز نیازی به اعمال چنین سیاست هایی احساس نشده است. همین طور در ورودی برخی شهرها بوسیله آنالیز دمای بدن مسافران ارزیابی های مناسبی صورت می گیرد و آن هایی كه مشكوك به كرونا ویروس باشند اجازه ورود و خروج به آنها داده نمی گردد.
منبع:

1398/12/15
19:27:23
5.0 / 5
3682
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است