وزیر نیرو اعلام كرد:

نخستین محموله كمك های بهداشتی قطر امروز وارد تهران می شود

نخستین محموله كمك های بهداشتی قطر امروز وارد تهران می شود

به گزارش آوا مسكن وزیر نیرو اظهار داشت: امروز(۱۳ اسفند ۹۸) نخستین فروند هواپیمای حامل كمك های بهداشتی از جانب دولت قطر عازم ایران است.به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، رضا اردكانیان در جمع خبرنگاران تصریح كرد: شرایط خاص این روزها و تأثیری كه رعایت ملاحظات بهداشتی روی كسب و كار مردم گذاشته و حتی در بخش هایی امكان دارد منجر به تغییراتی شود كه پس از كنترل شرایط و دوران پساكرونا هم نتوانند به كسب و كار قبلی برگردند، این مشكلات جزو دغدغه های وزارت نیرو بعنوان عضوی از مجموعه دولت مطرح است.
وی خاطرنشان كرد: با وجود اینكه در سبد هزینه های خانوار سرجمع بهایی كه برای آب و برق پرداخت می شود، درصد بسیار ناچیزی است و حتی زیر یك درصد است، اما به همكارانم سفارش كرده ام اگر چنانچه با تأخیر در پرداخت بهای آب و برق مواجه می شوند حداكثر همراهی را با مشتركان داشته باشند و تلاش نماییم از این طریق دوران نسبتاً پرفشار را برای بخشی از مشتركان كمی سهل نماییم.
اردكانیان اظهار داشت: با عنایت به اتكای قابل ملاحظه منابع درآمدی آب و برق به وصولی مشتركان و اتكای خیلی كم آن به بودجه عمومی كشور، فشار هر نقصان قابل توجهی در دریافت این وصولی ها به مردم و مشتركان وارد می شود. چرخ صنعت آب و برق با اتكای به این منابع درآمدی می چرخد و آب و برق فراهم می شود.
وی اضافه كرد: تلاش كردیم از ظرفیت های دیگر در اختیار همچون مسئولیت وزارت نیرو بعنوان رئیس ایرانی كمیسیون همكاریهای اقتصادی اوراسیا استفاده نماییم.

ارسال محموله كمك های بهداشتی قطر به ایران
اردكانیان اظهار داشت: این روزها بعنوان مسئول كمیسیون مشترك همكاریهای اقتصادی در تماس نزدیك و مستمر با مقامات كشورهایی شامل روسیه، قطر، ارمنستان و دیگر كشورها برای تدارك تجهیزات مورد نیاز هستیم. امروز نخستین فروند هواپیمای حامل كمك های بهداشتی از جانب دولت قطر عازم ایران است.
وی در عین حال اظهار داشت: در ارتباط با بخش های تولیدی كشور بخصوص نیاز آنها به انرژی هم از مدیرعامل توانیر می خواهم حداكثر انعطاف، همراهی و استمهال را در ارتباط با دریافت مطالبات آنها داشته باشند تا در شرایط مناسب تر مشتركان به تعهدات خود عمل كنند.

آمادگی وزارت نیرو برای مواجهه با سیلاب های احتمالی آتی
اردكانیان همینطور درباره آمادگی وزارت نیرو برای مواجهه با سیلاب های احتمالی آتی تصریح كرد: تا دهم اسفند سال جاری مجموع بارش های كشور از آغاز سال آبی (اول مهر)، افزون بر ۱۸۴ میلیمتر بوده كه به نسبت متوسط دراز مدت بیشتر از ۲۳ درصد افزایش دارد و نسبت به سال قبل هم بعنوان یكی از پربارش ترین سال ها در نیم قرن اخیر كمی كاهش دارد كه این كاهش هم جبران خواهد شد.
وی اظهار داشت: با عنایت به شرایط ابتدای سالجاری، تمهیدات مورد نیاز برای مدیریت مخازن سدهای كشور كه ظرفیت كلی آنها حدود ۵۰ میلیارد متر مكعب است به عمل آمده است. ستاد ملی مدیریت سیلاب در شركت مدیریت منابع آب كار خویش را آغاز كرده و ستادهای استانی هم فعال می باشند.

حدود ۴۰ درصد مخازن سدها خالی است
وزیر نیرو اضافه كرد: حدود ۴۰ درصد مخازن سدهای ما خالی است و امیدواریم با سیلاب های محتمل ابتدای سال آتی هم كه در اثر افزایش دما و ذوب شدن سطح وسیعی از پوشش برف موجود به وقوع می پیوندد بتوانیم در مخازن موجود كشور آنها را به نحو مناسبی تسكین دهیم.
وی افزود: در همه جای كشور مخازن كافی نداریم و باید به این فكر باشیم كه ساختن سد فقط برای تولید انرژی، تنظیم آب بخش كشاورزی و مصرف شرب نیست بلكه نقش آن در كنترل سیلاب تعیین كننده است؛ چه بسا در مناطقی اصلی ترین هدف از راه اندازی سدهای مخزنی كنترل سیلاب بوده و سایر هدف ها در پس آن قرار گیرد.

ضرورت لایروبی رودخانه ها
اردكانیان همینطور با تاكید بر لزوم لایروبی و مهندسی رودخانه ها و رفع تصرفات حریم و بستر آنها اظهار داشت: از محل اعتبارات سال ۹۸ كه در اختیار ما قرار گرفته شامل عمرانی و یا جبران خسارات سیل قبلی، علاوه بر انجام ۱۵۷۰ كیلومتر لایروبی جدید، ۹۸ كیلومتر ساماندهی رودخانه ها به نتیجه رسیده و ۵ هزار كیلومتر نقشه حدود بستر تهیه شده كه با این میزان، در مجموع هم اینك ۵۶ هزار كیلومتر از رودخانه های كشور دارای نقشه حد بستر هستند.
وی اظهار داشت: تقریباً ۵۰ درصد اعتبارات به استان های خوزستان، لرستان و گلستان و بقیه به ۱۵ استان خسارات دیده كشور داده شده است.

اعتبارات سال ۹۹ چهار برابر سال جاری
اردكانیان اضافه كرد: با اعتباراتی كه دولت در بودجه ۹۹ پیشبینی كرده و امید است این روزها با تمهیدات اندیشیده شده با كمك نمایندگان پیش از آخر سال بودجه مصوب سال آینده را داشته باشیم اعتبارات ما حدود ۴ برابر سال ۹۸ خواهد بود.

1398/12/14
13:28:22
5.0 / 5
3556
تگهای خبر: اثر , تجهیزات , تولید , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است