بیرانوندی:

تمركز كمیسیون تلفیق بر وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم است

تمركز كمیسیون تلفیق بر وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم است

آوا مسكن: یك عضو كمیسیون تلفیق بودجه سال 99 مجلس شورای اسلامی اصرار كرد كه كمیسیون تلفیق بودجه سال 99 با وجود همه تنگاهای درآمدی بیشترین همت خودرا صرف معیشت، اقتصاد و رفاه مردم كرده است.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، محمد بیرانوندی نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور اظهار داشت: باید بگویم كه كمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۹ باوجود همه تنگناهای درآمدی بیشترین همت را در حوزه معیشت مردم اقتصاد و رفاه آنها قرار داده است.
وی ادامه داد: بازنشستگانی كه عمر خودرا صرف چرخاندن چرخ های مملكت گذاشته اند بعنوان پایه عزت و افتخار این مردم باید مورد توجه قرار بگیرند. اما آنها در هر كوی و برزن كه نمایندگان را می ببیند می گویند آیا مجلس به فكر بازنشستگان نیست؟ امسال به اصرار كمیسیون تلفیق به جد و جهد دولت حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان برای ارتقای وضعیت معیشتی این عزیزان مورد توجه قرار گرفته شده است. مقرر شد كف دریافتی این عزیزان چه كاركنان كشوری و چه لشكری و چه بازنشستگان دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان باشد. از وزیر كار نیز می خواهیم كه این مساله را درباب پرسنل تحت پوشش تامین اجتماعی لحاظ كند.
این عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی عنوان كرد: بحث رتبه بندی به خوره جانی برای فرهنگیان تبدیل گشته است. بااینكه در ماه اخیر اجرایی شد اما اجرای آن متناسب با توقع ما نبود. در سال قبل ۲۰۰۰ میلیارد تومان برای این مساله قرار دادیم. هر روز هم نمایندگان در اجرای آن اصرار ورزیدند اما موضوع تحقق نیافت. بدین سبب از این مساله اجرایی شده باید تحت عنوان ترمیم حقوق و بهبود معیشت یاد نماییم. ولی اگر مقرر است به درستی اجرای شود كه ۴۰۰۰ میلیارد تومان در بودجه برای آن لحاظ كردیم حتما باید تحت اقدامات كارشناسی و نظر مجلس شورای اسلامی اجرا شود تا همه لایه های مختلف در دستگاه دیده شود؛ چونكه بعضی از عزیزان تحت عنوان نیروهای اداری دیده نشده است و شك نكنید كه فردای نزدیك كارهای اداری را ترك می كنند كه این یكی از نقص های وارده به این مساله است.
او در آخر افزود: از معاونت آموزش و پرورش آقای الهیار می خواهم پیش از اظهار نظر شورای نگهبان اظهارنظر نفرمایید و بجای این كه گره ای باز كنید اجازه ندهید گره محكم تر شود.

منبع:

1398/11/06
22:13:37
5.0 / 5
4233
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است