دبیر ستاد تنظیم بازار اعلام كرد:

در لبنیات افزایش قیمت نداشته ایم

در لبنیات افزایش قیمت نداشته ایم

به گزارش آوا مسكن دبیر ستاد تنظیم بازار با اشاره به اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین اظهار داشت: اجرای این طرح مانع از تغییر در سیاست های پیشین وزارت صمت در واردات كالاهای ممنوعه نیست و سیاست های وزارت صمت در ۷ محور و با توجه ویژه به پشتیبانی از ساخت و تولید داخل اجرا خواهد شد.


به گزارش آوا مسكن به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس قبادی در نهمین جلسه ویژه ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: در نهمین روز از اجرای طرح اصلاح قیمت بنزین، تابحال فضای غیر متعارف و غیر معمولی را در بازار مشاهده نكرده ایم و در رصد بازار مشاهده خواهید كرد كه حدودا متناظر با همین شرایط سال های گذشته هم در كشور بوده است.
وی افزود: در برخی از فصول سال مصرف بعضی از كالاها افزایش می یابد و تولید برخی از كالاها با نوساناتی مواجه است؛ در این مقطع سال گوجه فرنگی مصرف و نرخ آن افزوده می شود، چون كه در اغلب كشور این محصول بسیار كم برداشت می شود و تا ۲ هفته آینده با آغاز برداشت محصول در مناطق جنوبی، بازار شرایط بهتری خواهد گرفت.
او درباره نرخ دیگر كالاها اظهار داشت: تغییر قیمت بنزین باآنكه اثرگذار است و باید بپذیریم كه ۱۰۰۰ تومان، تبدیل به ۱۵۰۰ تومان در بخش سهمیه بندی شده است ولی افزایش قیمت در كالاهایی كه در سفره مردم هستند، تأثیر زیادی نداشته است.

آخرین افزایش قیمت برخی كالاها در ۴ ماه گذشته بوده است
قبادی توضیح داد: در نشست های گذشته به سازمان حمایت تكلیف كرده ایم با بررسی كارشناسی اعلام كنند كه اگر مقرر است افزایش نرخی را بپذیریم؛ بپذیریم و قرار نیست كه رفتار ما با بازار، رفتار غیر واقعی و غیر اقتصادی باشد، بنا نیست كه سركوب قیمت و حركت برخلاف چارچوب و اصول بازار را انجام دهیم، اما در شرایط فعلی اتفاقی نیافتاده است كه باعث افزایش قیمت كالا شود.
معاون بازرگانی وزرات صمت با اشاره به عرضه روزانه برخی از كالاها بیان كرد: در بخش لبنیات كه به صورت روزانه عرضه می شود، هیچ افزایش قیمتی نداشته ایم و در میوه و مركبات هم افزایش قیمت قابل توجه نبوده است.
قبادی درباره بازرسی و نظارت بر بازار توضیح داد: سامانه ۱۲۴ به صورت شبانه روزی آماده رسیدگی به شكایت مردم است، نظارت های بازرسان نسبت به روزهای گذشته چند برابر شده است ولی برپایه آمار و تشكیل پرونده هایی كه انجام شده است، تعداد بازرسی ها گواهی می دهد كه تلاشها چند برابر ماه های قبل شده است.

اختصاص سهمیه بنزین به گروه های هدف
دبیر ستاد تنظیم بازار بیان كرد: تلاش این است كه سهمیه بنزین وانت بارها را طوری جلو ببریم كه بتوانیم رضایت آنها را جلب نماییم و به اندازه ای كه پیمایش دارند، به آنها سهمیه اختصاص پیدا كند.

ممنوعیت كالاهای ممنوعه ادامه دارد
دبیر ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: ممنوعیت كالاهای ممنوعه برطرف نشده است و همچنان سیاست پشتیبانی از تولید و ساخت داخل در وزارت صمت اجرا می شود و واردات كالاهای ممنوعه آزاد نشده است.
او افزود: تمام كالاهایی كه در سفره مردم هستند و اگر نیاز مردم كشور باشد از قبل هم نیاز كشور بوده است، واردات آن آزاد بوده است.
قبادی اظهار داشت: كالاهایی كه در گروه ۲ و ۴ هستند هیچ تغییری در سیاست نداشته و سیاست اعمالی آنها همانند قبل اجرا می شود.

واردات برنج برنامه ریزی شده است
قبادی با اشاره به واردات برنج به كشور اظهار داشت: امسال بیشتر از سال های گذشته واردات برنج انجام شده است و امسال نزدیك به یك میلیون تن شلتوك در خوزستان تولید شده است كه بیشتر از ۶۰۰ هزار تن آن استحصال می شود.
او افزود: شرایط تولید و ذخیره برنج كشور در ۱۰ سال قبل بی نظیر بوده است. واردات برنج، برنامه ریزی شده از قبل است و برپایه همان برنامه واردات آن صورت خواهد گرفت.
قبادی اظهار داشت: واردات برنج برپایه اعلام واحد تامین و عرضه كشور صورت خواهد گرفت و اجرای طرح بنزین برنامه و سیاست های قبلی را تغییر نخواهد داد.1398/09/06
16:26:29
5.0 / 5
4198
تگهای خبر: اثر , تولید , ساخت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است