وزیر راه و شهرسازی:

ساماندهی سكونتگاه های غیررسمی اولویت وزارت راه و شهرسازی است

ساماندهی سكونتگاه های غیررسمی اولویت وزارت راه و شهرسازی است

آوا مسكن: وزیر راه و شهرسازی با تاكید بر لزوم ساماندهی مناطق حاشیه نشین تبریز اظهار داشت: ساماندهی سكونتگاه های غیررسمی و ناكارآمد اولویت وزارت راه و شهرسازی است.به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، محمد اسلامی بامداد امروز پنج شنبه در جمع خبرنگاران در تبریز اظهار داشت: تبریز مناطق حاشیه نشین زیادی دارد كه بازدیدی از این مناطق داشتیم و وزارت راه و شهرسازی توجه ویژه ای به ساماندهی این مناطق دارد.
وی با تاكید بر اینكه سكونتگاه های غیررسمی و ناكارآمد استان باید تعیین و تكلیف شود، افزود: با حاشیه نشینی ها با اولویت برخورد می نماییم چونكه آذربایجان شرقی دارای ۵۰ محله دارای ظرفیت برای بازسازی و بهسازی فضا است.
اسلامی با اشاره به مبالغ اختصاص یافته برای این پروژه ها اظهار داشت: اختیارات بازآفرینی در ستاد ملی بازآفرینی به استانداران تفویض شده و بودجه ای برای این منظور تصویب شده است. در بحث بازآفرینی شهری تاكید ما روی عرضه مسكن و شهرهای جدید و ساخت خانه های ایمن است.
وی سپس درباب مشكل لاستیك كامیون ها نیز اظهار داشت: هماهنگی های لازم با وزارت صنعت و معدن انجام شده تا واردات لاستیك را از انحصار خارج نماییم.
اسلامی با اشاره به اینكه لاستیك كامیون ها از تمام مرزها و مناطق آزاد وارد كشور می شود، افزود: توافق بزرگی با یك واردكننده جدید صورت گرفته كه لاستیك استاندارد به كشور وارد كند، البته به میزانی كه لاستیك وارد كشور شده، توزیع نیز صورت گرفته است.
وی گفت: الان در حوزه راه سازی بیشتر از یكصد هزار میلیارد تومان پروژه در دست اجرا در سراسر كشور داریم و با عنایت به اینكه بودجه این بخش سالانه ۶ هزار میلیارد تومان است، تمام تلاش مان را جهت استفاده از ظرفیت های قانون بودجه در جهت افزایش بهره وری به كار می گیریم.
وزیر راه و شهرسازی درباب پروژه های آزادراهی در آذربایجان شرقی نیز اظهار داشت: هم اكنون در ۴ محور استان، پروژه راه اندازی آزادراه داریم كه مهم ترین آن آزادراه تبریز- مرند- سوداگر است.
وی اضافه كرد: قطعه یك این پروژه از تبریز تا مرند به طول ۶۶ كیلومتر شروع شده و كارگاه آن كاملاً فعال است و در دو ماه اخیر ۹ درصد پیشرفت فیزیكی داشته است.
اسلامی اشاره كرد: امسال از سمت سوداگر نیز راه اندازی یك قطعه ۷۰ كیلومتری شروع شده و برای بقیه مسیر هم در حال مذاكره با پیمانكار هستیم تا بزودی عملیات اجرایی در كل این مسیر ۲۵۰ كیلومتری فعال شود.
وی اظهار داشت: قطعه اول این پروژه كه بار ترافیكی سنگینی هم در این راه وجود دارد تا هفته دولت سال آینده به بهره برداری می رسد و امیدواریم با سرعت گرفتن عملیات در كل مسیر، شاهد بهره مندی این محور بین المللی از طریق باكیفیت و استاندارد باشیم.


منبع:

1398/03/23
18:23:23
5.0 / 5
4529
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است