6 ساعت تاخیر پرواز تهران-فرانكفورت بارهایی كه جا ماند!

6 ساعت تاخیر پرواز تهران-فرانكفورت بارهایی كه جا ماند!

آوا مسكن: پرواز 721 تهران-فرانكفورت شركت هواپیمایی ایران ایر كه قرار بود روز گذشته (شنبه) ساعت 05: 50 صورت گیرد، در نهایت با تاخیری شش ساعته به فرانكفورت رسید و در حین این پرواز مسائل مختلفی برای مسافران همچون توقف حدود سه ساعته در فرودگاه امام خمینی (ره) و نیز توقف 3.5 ساعته در فرودگاه تبریز به وجود آمد و نكته قابل جالب تر اینكه بار بعضی از مسافران به سبب سوخت گیری در تبریز و بدون اطلاع مسافران به فرانكفورت نرفت.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، پرواز شماره ۷۲۱ شركت هواپیمایی ایران ایر قرار بود ۲۸ اردیبهشت ماه سال جاری تهران را به مقصد فرانكفورت در ساعت ۰۵: ۵۰ ترك كند و با احتساب بیشتر از یك ساعت تأخیر در تبریز برای سوخت گیری، ساعت ۱۲: ۵۰ بعنوان زمان فرود در فرانكفورت لحاظ شده بود، اما این پرواز در نهایت با حدود شش ساعت تأخیر انجام شد و مسائل مختلفی را نیز برای مسافران به همراه داشت.
یكی از مسافران این پرواز در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به این كه قرار بود پرواز مربوطه ساعت ۰۵: ۵۰ تهران را به مقصد فرانكفورت ترك كند، اظهار نمود: در ابتدای امر اعلام گردید كه پرواز با تأخیر روبرو خواهد بود و ساعت ۰۷: ۲۰ انجام می شود اتفاقی كه به برخی مسافران اطلاع رسانی و به بعضی از آنها نیز اطلاع داده نشده بود و بنده خود از آن دسته مسافرانی بودم كه از این مساله باخبر نشدم.
وی افزود: بعد از آن مجدداً پرواز با تأخیر روبرو شد و ساعت ۰۸: ۴۵ تهران را به مقصد تبریز ترك كرد و در صورتیكه قرار بود با یك ساعت توقف برای سوخت گیری همراه باشد، اما شاهد توقف حدود سه ساعته در فرودگاه تبریز بودیم و به ما اعلام گردید كه هواپیما با نقص فنی روبرو شده است و از ساعت ۰۹: ۴۵ تا ۱۳ در فرودگاه تبریز ماندیم.
این مسافر با گلایه از این كه در زمان رسیدن به فرودگاه فرانكفورت بعضی از مسافران متوجه شدند بار آنها همراه هواپیما به فرانكفورت نیامده است، اشاره كرد: به ما اعلام گردید كه به منظور سوخت گیری باید بار هواپیما سبك می شد و بنا بر این در فرودگاه تبریز بار بعضی از مسافران خالی شد، مسأله ای كه متأسفانه در فرودگاه فرانكفورت به ما اطلاع دادند و بعضی از مسافران از این مساله به شدت گلایه كردند چونكه برخی چمدان ها دارای مواد غذایی بود و بطور حتم فاسد می شود.
وی با اشاره به این كه سال قبل بنده بعنوان یك مسافر و در همین مقطع زمانی از تهران به مقصد كلن سفر می كردم و می توانستم بلیت هواپیمایی ایران ایر را با قیمت یك میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی خریداری كنم، اظهار نمود: قیمت این پرواز هم اكنون به ۱۳ میلیون تومان رسیده است و شاهد افزایش حدود هفت برابری قیمت بلیت هواپیما از مبدا تهران به مقصد فرانكفورت در هواپیمایی ایران ایر هستیم و این اتفاق در حالی رخ داده است كه در مدت مذكور نرخ ارز هفت برابر رشد نداشته است!
این مسافر افزود: بنده به سبب كاهش هزینه ها تصمیم گرفتم كه بلیت هفت میلیون تومانی تهران-فرانكفورت را كه هزینه كمتری دارد خریداری كنم و برای سكونت به یكی از شهرهای اطراف رفتم كه سه ساعت با فرانكفوت فاصله دارد تا با طی مسیر سه ساعته بتوانم بار خودرا دریافت كنم. به ما اعلام شده است كه بار مربوطه به آدرس های اعلامی ارسال می شود و امیدوار هستیم كه این اتفاق رخ دهد چونكه برنامه مان را گرفتار بی نظمی كرده است؛ بهتر بود در همان فرودگاه تبریز به مسافران اطلاع داده شود كه مقرر است بارهایشان خالی شود و در نهایت با یك برنامه ریزی درست صرفاً بار مسافرانی كه قرار بود در فرانكفورت بمانند تخلیه می شد و بار سایر مسافران كه قرار بود به شهرهای دیگر سفر كنند همراه پرواز به فرانكفورت می آمد.
به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، روابط عمومی شركت هواپیمایی ایران ایر در مورد این پرواز به ایسنا اعلام نمود كه پرواز IR721/IBC در راه تهران – تبریز – فرانكفورت در ساعت ۹: ۳۵ بامداد روز گذشته جهت سوخت گیری برنامه ای در فرودگاه تبریز به زمین نشست و بعد از اتمام سوخت گیری گرفتار نقص فنی شد و متخصصان قسمت مهندسی و تعمیرات هما در شعبه تبریز اشكال فنی به وجود آمده در هواپیما را برطرف كردند. همزمان با رفع نقص فنی به سبب بالارفتن دمای هوا و به منظور حفظ و رعایت اصول ایمنی پرواز مقداری از بار مسافران از هواپیما تخلیه شد و هواپیما به مقصد فرانكفورت مسیر خودرا ادامه داد.
شركت هواپیمایی هما ضمن عرض پوزش از اشكال به وجود آمده به اطلاع می رساند بارهای مسافران هما شب گذشته با پرواز شركت هواپیمایی لوفتهانزا به فرانكفورت و به آدرس مسافران ارسال می شود.

منبع:

1398/02/29
14:57:37
5.0 / 5
4383
تگهای خبر: خرید , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است