دبیر كانون انبوه سازان:

دستگاه های خدمات رسان برای نوسازی بافت فرسوده همكاری نمی كنند

دستگاه های خدمات رسان برای نوسازی بافت فرسوده همكاری نمی كنند

آوا مسكن: دبیر كانون سراسری انبوه سازان اظهار داشت: نوسازی بافت های فرسوده و طرح های بازآفرینی شهری بدون همكاری دستگاه های خدمات رسان راه به جایی نمی برد.به گزارش آوا مسكن به نقل از صداوسیما، فرشید پورحاجت اظهار داشت: سال ۹۷ مسكن گرفتار تحولات قیمتی شد و ریسك معاملات در این بخش افزایش پیدا كرد و این امر موجب سلب اعتماد تولیدكنندگان شد.
وی افزود: نقش دولت و مجلس در رونق تولید بسیار تأثیرگذار است، برای اینكه با اتخاذ سیاست های مناسب موجب به جریان افتادن تولید می شوند.
دبیر كانون سراسری انبوه سازان با اشاره به اینكه از بانك عامل بخش مسكن درخواست كردیم بوسیله تسهیلات بانكی نقدینگی بخش خصوصی را تقویت كند اضافه كرد: از سال قبل تولیدكنندگان مسكن به دولت اعلام نمودند كه به سبب وضعیت اقتصادی، نقدینگی در دست بخش خصوصی كاهش پیدا كرده است و خیلی از آنها سرمایه خودرا از دست داده اند.
وی اظهار نمود: تسهیلاتی كه به تولیدكندگان می دهند جوابگوی ساخت و ساز نیست و بنا بر این در سال قبل از بانك عامل بخش مسكن درخواست افزایش تسهیلات مدنی را خواهان شدیم. این بانك هنوز شروط پرداخت را مشخص نكرده است.
پورحاجت با اشاره به اینكه پرداخت تسهیلات باید هدفمند شود اظهار داشت: بیشتر از ۶۰ درصد متقاضیان مسكن خواستار مسكن كمتر از ۸۰ متر بنا هستند كه باید برای متقاضیان واقعی مسكن برنامه ریزی های اصولی داشته باشیم و تولیدات مسكن را برای جامعه هدف خاصی در نظر بگیریم.
وی اضافه كرد: مسكن فرابخشی است و وزارت راه و شهرسازی به تنهایی نمی تواند مشكلات بافت فرسوده را برطرف كند دستگاه های ذی ربط باید همكاری لازم را با سازندگان داشته باشند.
فعال صنعت ساختمان افزود: دستگاه های خدمات رسان، چون وزارت نیرو همكاری لازم را برای تأمین برق انجام نمی دهد، بطور مثال پروژه بازآفرینی شهری در اهواز ۸ ماه است كه منتظر استعلام شركت توزیع نیرو است و این موجب می شود تكمیل پروژه با تأخیر صورت گیرد و حتی در این رابطه درخواست مطالبه وجه های زیادی می كند.
وی یكی از دلیلهای بی استقبالی انبوه سازان برای ورود به بافت فرسوده را هزینه نوسازی شبكه خدمات عمومی اعلام نمود و اظهار داشت: هزینه نوسازی خدمات عمومی را چه كسی باید پرداخت كند؟ هیچ شركتی برای پرداخت هزینه تمكین نمی نماید.
پورحاجت اشاره كرد: پرداخت تسهیلات بافت فرسوده یارانه ای است، در ۵ سال قبل یارانه ای به بخش خصوصی پرداخت نشده است.
این انبوه ساز بیان داشت: اگر قرار باشد اتفاق مثبتی در بخش مسكن صورت گیرد باید برای پرداخت تسهیلات به انبوه سازان تجدید نظر كنند. اگر اولویت ساخت وساز بر بازآفرینی شهری است باید تسهیلات ویژه ای برای این بخش در نظر گرفته شود.
وی اشاره كرد: برای نوسازی بافت فرسوده مشكل اجرایی نداریم باید مشوق های زیادی برای ورود تولیدكنندگان به این بخش درنظر گرفته شود.

1398/02/25
12:25:19
5.0 / 5
4418
تگهای خبر: تقویت , تولید , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است