موافقت هیئت دولت با ایجاد اداره كل راهداری جنوب سیستان و بلوچستان

موافقت هیئت دولت با ایجاد اداره كل راهداری جنوب سیستان و بلوچستان

آوا مسكن: هیئت دولت در جلسه ۱۱ اردیبهشت ماه با تشكیل اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان بدون ذكر شهر محل استقرار این اداره كل موافقت نمود.به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، هیئت وزیران در جلسه ۱۱ اردیبهشت ماه امسال با تشكیل اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان سیستان و بلوچستان به استناد اصل ۱۳۸ قانون اساسی و پیشنهاد سازمان امور اداری و استخدامی كشور موافقت نمود.
گفتنی است سیستان و بلوچستان دومین استان سپس كرمان است كه دارای دو اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای غیر از اداره كل مستقر در مركز استان خواهد شد. تا قبل از این مصوبه، اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب كرمان به مركزیت جیرفت تنها اداره كل راهداری غیر مركز استانی بود.
همچنین استان سیستان و بلوچستان یكی از دو استانی است كه در كنار استان كرمان، اداره كل راه و شهرسازی جنوب استان به مركزیت ایرانشهر را دارد.
در مصوبه اخیر هیئت دولت، مركز اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب سیستان و بلوچستان تعیین نشده و صرفاً به ذكر «محدوده جغرافیایی مربوط» در متن مصوبه اكتفا شده است؛ اما با عنایت به اینكه اداره كل راه و شهرسازی جنوب سیستان و بلوچستان در ایرانشهر مستقر است، به احتمال فراوان این شهرستان بعنوان شهر محل استقرار این اداره كل جدید تعیین خواهد شد.
ابطال مصوبه دولت در خصوص تشكیل اداره كل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان در زابل در سال ۹۲
همچنین در ۲۷ اسفند ماه سال ۱۳۹۱ در واپسین روزهای دولت دهم، پیشنهاد تشكیل اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان به مركزی زابل به تصویب رسید كه «هیئت تطبیق مصوبات دولت با قوانین مجلس» در شهریور ۹۲ همزمان با شروع به كار دولت یازدهم به استناد قانون روش اجرای اصول ۸۵ و ۱۳۸ قانون اساسی و همین طور بند «ی» ماده «۲۹» قانون مدیریت خدمات كشوری در خصوص اینكه «واحدهای سازمانی وزارتخانه ها و سایر دستگاه های اجرایی در مراكز استان ها… حداكثر در سطح اداره كل ساماندهی می شوند…»، مصوبه تشكیل اداره كل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان در زابل را غیر قانونی دانست و اعلام نمود: «مصوبه در خصوص اجازه ایجاد اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان به مركزیت شهر زابل، از حیث ایجاد واحد سازمانی «اداره كل» همتراز در محلی غیر از مركز استان، مغایر قانون است.»منبع:

1398/02/22
13:36:14
5.0 / 5
4055
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است