مسدود كردن سیم كارت های مزاحم، ۱۲۱ هزار را هم رد كرد

مسدود كردن سیم كارت های مزاحم، ۱۲۱ هزار را هم رد كرد

آوا مسكن: در حالیكه كسب وكارها با مسدود شدن سرشماره های پیامكی، مبادرت به ارسال پیامك تبلیغاتی با خطوط شخصی می كنند، تعداد خطوط شخصی قطع شده به سبب مزاحمت پیامكی توسط رگولاتوری، از ۱۲۱ هزار سیم كارت هم عبور كرده است.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایسنا، موج پیامك های تبلیغاتی كه زمانی گاه و بیگاه برای مشتركان ارسال می شد، با آگاهی آنها از نحوه غیرفعال كردن این پیامك ها فروكش كرد. البته سپس آن، این كسب وكارها بودند كه راهی پیدا كردند تا هم چنان به ارسال پیامك های تبلیغاتی ادامه دهند و این راه، استفاده از سرشماره های شخصی بود. زمانی كه برای مشترك، پیامكی با شماره شخصی ارسال می شد اما وقتی پیامك مورد نظر را باز می كرد، با متنی تبلیغاتی مواجه می شد.
به همین دلیل، راه های مختلفی برای پیشگیری از ارسال پیامك ها همچون استفاده از سامانه #۸۰۰* كه برای ساماندهی پیامك های تبلیغاتی كه بوسیله سامانه های ارسال پیام كوتاه و با سرشماره های مختلف برای مشتركان تلفن همراه ارسال می شد، به وجود آمد و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی باز سامانه ۱۹۵ را هم برای ساماندهی پیامك های تبلیغاتی كه با شماره های شخصی ارسال می شدند، راه اندازی نمود.
مسدود كردن سرشماره های شخصی بدون شكایت از جانب كاربران، بوسیله شناسایی رفتار سیم كارت هایی كه تنها به ارسال پیامك های انبوه اقدام می كردند و استفاده های دیگری همچون تماس و پیامك نداشتند هم راه دیگری برای پیشگیری از ارسال پیامك های مزاحم با شماره های شخصی بود. بر این اساس، سازمان تنظیم مقررات ارتباطات از زمان مسدود كردن پیامك های مزاحم، تعداد خطوط شخصی قطع شده به سبب مزاحمت پیامكی را اعلام نموده است.
مجید حقی - معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری - قبل از این با بیان این كه پیامك های مزاحم در یك بازه زمانی دو - سه ماهه به مراتب كم شده است، گفته بود شكایات درباره پیامك های تبلیغاتی هم به مراتب كمتر شده است. پیامك های تبلیغاتی هم اكنون بیش تر از شماره های شخصی هستند و ارسال پیامك از سرشماره ها كمتر شده است.
بگفته وی، رگولاتوری ارسال پیامك تبلیغاتی از شماره های شخصی را بعنوان تخلف پیگیری و شماره ها را قطع می كند و در سایت سازمان تنظیم مقررات ارتباطات هم شمارش می شود كه تابحال چند شماره قطع شده است.
بدین ترتیب، مطابق آمار انتشار یافته در سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تابحال بیشتر از ۱۲۱ هزار سیم كارتی كه بعنوان سیم كارت های مزاحم ارسال كننده ی پیامك تبلیغاتی شناسایی شدند، مسدود شدند.
همین طور كاربران در صورت مواجهه با پیامك هایی كه مبادرت به ارسال پیامك های تبلیغاتی با شماره شخصی می كنند، می توانند شماره مورد نظر را به سامانه ۱۹۵ ارسال كرده تا روند مسدود كردن سیم كارت های مزاحم را تسریع كنند.
منبع:

1398/02/13
12:03:12
5.0 / 5
4339
تگهای خبر: سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است