اسلامی در حاشیه جلسه دولت:

ضرورت راه اندازی ۷۰هزار خانه درمناطق سیل زده، بازسازی راه هاآغاز شده است

ضرورت راه اندازی ۷۰هزار خانه درمناطق سیل زده، بازسازی راه هاآغاز شده است

به گزارش آوا مسكن وزیر راه و شهرسازی مهمترین پروژه موجود در مناطق سیل زده را بازسازی جاده خرم آباد به پلدختر عنوان نمود و اظهار داشت: از ۱۰۸ كیلومتر این جاده باید حدود ۲۸ كیلومتر بازسازی اساسی شود.


به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، محمد اسلامی وزیر راه، شهرسازی و مسكن قبل از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، تصریح كرد: پروژه مسكن مهر به همراه ۴۰۰ هزار واحد در طرح های مختلف تعریف شده و در بعضی شهرها شروع شده، برنامه ریزی های ما به این سمت است كه در سال ۹۸ و ۹۹ به بهره برداری برسانیم.وی اظهار داشت: نكته مهم این است كه بتوانیم زمین ها را پیش بینی و برای این كار واگذار نماییم. از همه مهم تر اینكه اعتماد انبوه سازان و سازندگان را جلب نماییم تا بتوانیم آنها را بیاوریم تا مشاركت كنند و البته تا امروز این اقدامات صورت گرفته است.وزیر مسكن اضافه كرد: گام بعدی این است كه تسهیلاتی كه به سازندگان می دهیم را افزایش دهیم. اعتقادی نداشتیم تا وام خرید را افزایش دهیم چونكه سبب افزایش آثار تورمی می شود.اسلامی بیان كرد: معتقد هستیم كه این كار به جامعه هدف ما كمكی نمی كند، اما فرد سازنده در این صورت انگیزه پیدا می كند تا تسهیلات و زمین كه تقریباً حدود ۶۰ درصد افزایش پیدا كرد، یعنی از ۶۰ میلیون تومان به ۱۰۰ میلیون افزایش پیدا كرده را در دسترس داشته باشد. سهم دریافتی را سازنده به خریدار می تواند واگذار كند.وی بیان كرد: گام سوم مربوط به بازار تعهدی مصالح است كه كارت اعتباری آن با مشاركت بانك مسكن و بنیاد مسكن طراحی شده و انشالله بزودی عملیاتی می شود و سازندگان می توانند این تسهیلات را دریافت نمایند كه كمك بسیار شایانی به متناسب سازی قیمت تمام شده مسكن می كند.وزیر مسكن در پاسخ به این پرسش كه آیا بازسازی تخریب های حاصل از سیل بر قیمت مسكن اثر می گذارد یا خیر، خاطرنشان كرد: خیر این اتفاق نمی افتد، به بركت باران الهی، سرزمین ما از آب پر شده و البته صدمه هایی هم دیده ایم. مهم ترین كار ما برای شهرهایی است كه رودخانه دارند.اسلامی در انتها تصریح كرد: در حال كنترل و نظارت بر روی شهرهایی هستیم كه رودخانه دارند كه حریم های آنها حفظ شوند. ما زمین هایی را در لرستان، پل دختر و معمولان واگذار كردیم تا كسانی كه در بستر یا حریم رودخانه بستر داشتند، به آنجا بروند.
وی اضافه كرد: تابحال ۱۷۹ هزار واحد صدمه دیده در مناطق سیل زده شناسایی شده كه در این میان بیشتر از ۷۰ هزار واحد مسكونی باید مجدداً راه اندازی و ۱۰۸ هزار واحد مسكونی باید بازسازی شود.
وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: این اتفاق برای مردم تولید اشتغال می كند و كسانی كه منازلشان صدمه دیده خانه هایشان بازسازی و نو خواهد شد.
اسلامی با اشاره به اینكه بازسازی در مناطق سیل زده شروع شده است، اظهار داشت: بر روی رودخانه های كشكان و سیمره و مرز ایلام و لرستان حدود ۸ پل بزرگ با دهانه ۴۰ تا ۶۰ متری راه اندازی كردیم كه هم اكنون همكاران ما در حال نصب این پل ها هستند.
وی با تاكید بر اینكه بازسازی جاده های صدمه دیده در استان لرستان شروع شده است، اظهار داشت: دولت برای این مساله منابعی را پیش بینی كرده است و ما هم برآورد اولیه این میزان خسارات را اعلام كردیم و متناسب با منابعی كه دولت در اختیار ما می گذارد پروژه هایی را آغاز می نماییم.
اسلامی مهمترین پروژه موجود را بازسازی جاده خرم آباد به پلدختر عنوان نمود و اظهار داشت: از ۱۰۸ كیلومتر این جاده ۴۰ كیلومتر كنده شده است و ما باید حدود ۲۸ كیلومتر این جاده را بازسازی اساسی نماییم و در ۱۲ كیلومتر آن واریانت (مسیر جایگزین) ایجاد نماییم.

1398/01/28
13:40:02
5.0 / 5
4399
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است