معاون نهاد ریاست جمهوری:

توجه دولت تدبیر و امید به روستاها همه جانبه است

توجه دولت تدبیر و امید به روستاها همه جانبه است

آوا مسكن: سمنان- معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: برنامه های دولت تدبیر و امید در توسعه و اشتغال روستایی كم نظیر و همه جانبه است.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایرنا، سید ابوالفضل رضوی روز دوشنبه در نشست مشترك كارگروه اشتغال و توسعه روستایی و عشایری استان سمنان در سالن یادگار امام(ره) استانداری سمنان اضافه كرد: دولت تدبیر و امید با نگاه جامع به توسعه روستاها، لایحه دوفوریتی پشتیبانی از روستاییان و عشایر را به مجلس شورای اسلامی تقدیم كرد.
وی با اشاره به تهمت اشرافی گری برخی منتقدان به دولتمردان، تصریح كرد: بیان این مباحث با عنایت به رویكرد توسعه ای رئیس جمهوری غیرمنصفانه است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری تصریح كرد: برای نیمه نخست سال 97 بیشتر از یكهزار و 320 میلیارد ریال تسهیلات به بخش عشایری و روستایی استان سمنان تخصیص یافت كه باید بانك های عامل برای پرداخت آن هرچه سریع تر اقدام نمایند.
رضوی افزود: 50 درصد این اعتبار اكنون در اختیار بانك كشاورزی و 50 درصد دیگر در اختیار بانك های توسعه تعاون، پست بانك و صندوق كارآفرینی امید است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری افزود: به نظر می آید بانك ها در عرضه تسهیلات به بخش عشایری و روستایی كشور كم لطفی می كنند و تابحال هیچ یك از استان های كشور پرداخت كامل در 50 درصد اول این تسهیلات را محقق نكردند.
وی افزود: اعتبار برای عرضه تسهیلات به بخش روستایی و عشایری كشور بسیار قابل توجه است و محدودیت مالی در پرداختی ها وجود ندارد.
رضوی با اشاره به درنظر گرفتن برخی ملاحظه ها به سود روستاییان در ارائه تسهیلات، خاطرنشان كرد: قانون سرمایه در گردش در عرضه تسهیلات به عشایر و روستاها حذف گردیده است و در شهرهای كمتر از 10 هزار نفر هم نباید این قانون اجرا شود.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: باید در كنار تسهیلات بانكی، تكریم روستاییان و عشایر در اولویت قرار گیرد.
وی افزود: در ارائه تسهیلات به بخش عشایری و روستایی در طرح های احداثی، قانون سه سال تنفس در بازپرداخت رعایت شود و تا سقف 150 میلیارد ریال می توان این تسهیلات را به كارآفرینان پرداخت كرد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم نهاد ریاست جمهوری اظهار داشت: برپایه تفاهم با بانك ها، برای پرداخت تسهیلات تا سقف سه میلیارد ریال تنها سند رسمی روستایی، سه میلیارد ریال سفته و سند واحد تولید در بخش روستایی و عشایر نیاز است و بانك ها نباید از كارآفرینان مدارك دیگری طلب كنند.
به گزارش آوا مسكن به نقل از ایرنا، در این نشست، سید شهاب الدین چاوشی استاندار سمنان، احمد همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی و مسئولان استان سمنان حضور داشتند.
براساس آمار سرشماری نفوس و مسكن 1395، بیشتر از 142 هزار نفر در مناطق روستایی استان سمنان زندگی می كنند.
7339/6103


1397/07/23
14:06:31
5.0 / 5
4296
تگهای خبر: احداث , توسعه , تولید , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است