مهر خبر می دهد؛

تعیین نرخ ثابت برای پروازهای داخلی تا آخر مهر، نرخ۱۹۶مسیر پروازی

تعیین نرخ ثابت برای پروازهای داخلی تا آخر مهر، نرخ۱۹۶مسیر پروازی

آوا مسكن: در جریان جلسه مشترك شركت های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی كشوری، نرخ بلیت برای پروازهای داخلی تا آخر مهر اعلام گردید و هیچ شركتی مجوز فروش بلیت بیش از نرخ های اعلامی را ندارد.به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، به دنبال بروز نوسانات ارزی در ماه های اخیر و افزایش هزینه های جانبی تعمیر و نگهداری هواپیما كه به قول وزیر راه و شهرسازی تا ۵۵ درصد هزینه های ایرلاین ها به صورت ارزی است، ایرلاین ها نسبت به افزایش قیمت بلیت پروازهای داخلی اقدام نمودند كه به كاهش حجم سفرهای هوایی و اعتراضات مسافران منجر گردید.
در همین راستا با رویكرد حفظ و ارتقای صنعت هوانوردی از یك سو و رضایتمندی مسافران از جانب دیگر، شركت های هواپیمایی با همكاری سازمان هواپیمایی كشوری در نشستی مشترك در مورد راهكارهای تعدیل نرخ بلیت هواپیما تصمیم گیری كردند كه در نتیجه آن قرار شد تا آخر مهرماه برای قیمت بلیت پروازهای داخلی سقف تعیین شود.
در همین رابطه مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن صنفی شركت های هواپیمایی اعلام نمود: بامداد امروز (شنبه) جلسه هماهنگی میان مسئولان ایرلاین های ایرانی با مدیران سازمان هواپیمایی كشوری برگزار گردید و در جریان این جلسه، شركت های هواپیمایی ایرانی داوطلبانه اعلام آمادگی كردند كه با وجود آزادسازی نرخ ها به منظور كمك به شرایط اقتصادی كشور و سیاست های صنعت هواپیمایی نرخ های مشخصی برای انجام پروازهای داخلی شان نهایی كرده و تا آخر مهر ماه امسال تغییری در آنها تولید نكند.
به گفته وی، با اجرایی شدن این سیاست، نرخ های اجرایی شده در طول روزهای گذشته به شكل قابل توجهی كاسته می شود.
دبیر انجمن شركت های هواپیمایی با بیان این كه نرخ جدید پروازها تا ساعات آینده روی سایت شركت های هواپیمایی قرار می گیرد، توضیح داد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته نرخ پرواز تهران ـ اصفهان ۲۹۰ هزار تومان، تهران ـ شیراز ۳۸۰ هزار تومان، تهران ـ مشهد ۳۹۰ هزار تومان، تهران ـ كیش ۵۱۰ هزار تومان و تهران ـ بندرعباس ۵۴۰ هزار تومان تعیین شده است.
سامانی افزود: این نرخ ها سقف مجاز قیمت بلیت پروازها به حساب می آید و در صورت عدم كشش بازار و تصمیم گیری شركت های هواپیمایی امكان پایین آمدن آن هم وجود دارد، اما بطور قطع هیچ شركتی اجازه نخواهد داشت كه بیشتر از این قیمت بلیت فروشی كند.
وی با بیان این كه كاهش تعداد مسافران حاصل از افزایش نرخ بلیت بطور قطع برای ایرلاین ها اتفاق به صرفه ای به شمار نمی رود، تصریح كرد: با وجود تمام فشارهای بین المللی كه تامین نیازهای شركت های هواپیمایی ایران را با دشواری های فراوان مواجه می كند و علی رغم این كه با سیاست های جدید ارزی شرایط برای تامین نیازهای شركت ها بسیار دشوارتر از گذشته شده است، اما ایرلاین های داخلی تصمیم گرفته اند با همراهی با سیاست های دولت، نرخ های مشخصی را تعیین كنند و به آنها پایبند باشند.
به گفته دبیر انجمن شركت های هواپیمایی، در ارتباط با پروازهای خارجی هم تلاش می گردد تا تصمیمات قطعی اتخاذ شده و كاهش نرخ ها در این حوزه هم اجرایی شود.
به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، در ایام گذشته با اجرایی شدن بسته جدید ارزی بانك مركزی قیمت بلیت تمام شده برای پروازهای داخلی و خارجی به شكل قابل توجهی افزایش پیدا كرد و این مساله به كاهش اقبال مسافران در خرید بلیت پروازهای داخلی منجر گردید.
این سیاست ها شرایط را برای پروازهای بین المللی هم دشوار كرده تا جایی كه تعدادی از ایرلاین های خارجی در ایام گذشته اعلام نموده اند كه پروازهای خود به ایران را متوقف می كنند.1397/06/04
16:02:44
5.0 / 5
4266
تگهای خبر: سازمان , شركت , صنعت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است