مهر خبر می دهد؛

متوسط قیمت مسكن در تهران به متری ۷ میلیون تومان رسید

متوسط قیمت مسكن در تهران به متری ۷ میلیون تومان رسید

آوا مسكن: یك گزارش رسمی انتشار یافته نشان داده است كه متوسط قیمت مسكن در تهران به ۶ میلیون و ۹۸۷ هزار تومان برای هر متر مربع رسیده است.به گزارش آوا مسكن به نقل از مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی اخیرا متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در تهران طی تیرماه سال جاری و هم تعداد معاملات مسكن در ماه گذشته را منتشر نمود.
بر اساس این گزارش، در تیرماه سال جاری ۱۳ هزار و ۷۹۶ فقره معامله مسكن به امضا رسیده كه نسبت به ماه گذشته (خرداد ماه) ۱۴۱۳ فقره از تعداد معاملات كاسته شده است.
همچنین متوسط قیمت مسكن در تیرماه امسال برای هر مترمربع ۶ میلیون و ۹۸۷ هزار تومان برآورد شده است. این در شرایطی است كه متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسكونی در خرداد ماه امسال ۶ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان بود كه به مفهوم افزایش ۵۰۰ هزار تومانی متوسط قیمت هر مترمربع مسكن نسبت به خرداد ماه بوده است؛ ضمن اینكه همین میزان افزایش را (۵۰۰ هزار تومان برای هر مترمربع) هم در خرداد ماه نسبت به اردیبهشت ماه شاهد بوده ایم.
گزارش معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی می افزاید: گرانترین منطقه تهران در تیرماه، منطقه یك با متری ۱۵ میلیون و ۴۳ هزار تومان و ارزانترین منطقه هم منطقه ۱۸ با متری ۳ میلیون و ۳۰ هزار تومان بوده است.
منطقه سه با میانگین متری ۱۲ میلیون و ۶۶۷ هزار تومان در رتبه دوم مناطق گرانقیمت پایتخت در تیرماه قرار داشت و بعد از آن منطقه ۶ با متوسط متری ۹ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان، سومین منطقه لوكس پایتخت شناخته می شد.
همچنین در بخش محله های ارزان تهران می توان به منطقه ۲۰ با میانگین متری سه میلیون و ۱۵۶ هزار تومان و منطقه ۱۷ با متوسط هر مترمربع سه میلیون و ۲۸۴ هزار تومان اشاره نمود، ضمن اینكه ۱۱ منطقه در تهران با میانگین كمتر از ۵ میلیون تومان در هر متر واحدهای مسكونی معامله شده اند.
بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، از نظر تعداد معاملات هم مانند ماه های گذشته منطقه ۵ با ۱۶۷۰ فقره معامله پرطرفدارترین منطقه پایتخت در زمینه خرید مسكن بود، این در شرایطی است كه همین منطقه در اردیبهشت ماه با داشتن ۲۲۹۶ فقره معامله ركوددار تعداد معاملات مسكن در پنج سال اخیر به حساب می آید.
پس از منطقه پنج هم منطقه چهار و دو به ترتیب با ۱۱۲۶ و ۹۹۳ فقره معامله مسكن، از دیگر محلات پرتقاضای خرید مسكن به حساب می آید.
در تیرماه امسال منطقه ۱۹ با داشتن تنها ۸۳ فقره معامله، كم تقاضاترین منطقه تهران به حساب می آید كه این روند در دو ماه گذشته هم تكرار شده بود.

1397/05/03
14:27:14
5.0 / 5
4311
تگهای خبر: خرید , راه و شهرسازی , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است