5 هزار ترافیك با احداث راه درام - كلور جذب طارم می گردد

5 هزار ترافیك با احداث راه درام - كلور جذب طارم می گردد

آوا مسكن: زنجان - مدیر ساخت وتوسعه راه های اداره كل راه و شهرسازی زنجان اظهار داشت: احداث راه كلور – درام منافع قابل توجهی برای این استان دارد و از جانب دیگر از 20 هزار ترافیك روزانه اردبیل پنج هزار مورد آن جذب شهرستان طارم خواهد شد.


مسعود بیات منش روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: با جذب این میزان ترافیك در طارم، این شهرستان به ویترین فروشگاهی تبدیل و از بن بست خارج خواهد شد، همینطور محصولات كشاورزی آن بدون واسطه به دست مصرف كنند می رسد و به لحاظ اقتصادی هم سرانه درآمد آن نسبت به زمان كنونی ارتقا خواهد یافت.
این مسئول یادآوری كرد: تابحال 20 میلیارد ریال برای احداث طرح ملی درام – كلور هزینه شده و 300 میلیارد ریال دیگر برای تكمیل این طرح در استان زنجان نیاز است.
وی با اشاره به اینكه طول این طرح ملی 22 كیلومتر در استان زنجان است، تصریح كرد: راه كلور – درام سه سال دیگر به بهره برداری خواهد رسید.
به گفته این مسئول با اجرای این طرح، جذب 30 تا 40 درصد ترافیك استان اردبیل از مسیر گردنه حیران – اسالم –پونل - سرچم - تهران به سمت زنجان خواهد بود.
بیات منش با بیان ینكه اردبیل جزو استان هایی است كه راه مناسب و ایمنی به پایتخت ندارد كه بتواند در چهار فصل سال به استفاده كنندگان خدمات دهد، اظهار نمود: استان اردبیل در گذشته برای تردد به تهران از مسیر گردنه حیران - قزوین - رشت استفاده می كردند كه پس از ساخت جاده اردبیل - سرچم 90 درصد از ترافیك این استان به اتوبان زنجان – تبریز جذب شد.
مدیر ساخت وتوسعه راه های اداره كل راه و شهرسازی استان زنجان اظهار داشت: با ساخت راه اردبیل – سرچم 30 درصد ترافیك در اتوبان زنجان – تبریز در این استان افزایش یافت.
به گفته بیات منش، هرچه ترافیك عبوری از استان زنجان افزایش یابد شاید به لحاظ نگهداری جاده ها مشكلاتی داشته باشد اما منافعی را به لحاظ شغل های خدماتی بوجود می آورد.
وی با اشاره به اینكه برای مسئولان وزارت راه و استان اردبیل و هم اكنون مسیر سرچم - اردبیل هم برای این استان راه مناسبی نیست، اضافه كرد: آنها به دنبال احداث كریدور اردبیل – خلخال - كلور - درام - منجیل هستند.
به گزارش آوا مسكن به نقل از ایرنا، استان زنجان 6 پروژه راه سازی مهم ملی دارد و همزمان هفت جاده با این پروژه ها ساخته می گردد كه چهار جاده مسیر اصلی برای ارتباط با استان های همجوار اردبیل، گیلان، آذربایجان غربی، كردستان و همدان است و سه جاده به بزرگراه تبدیل می گردد كه این جاده ها در شبكه بزرگراهی درجه یك كشور و آسیایی قرار دارند.
استان زنجان پنج هزارو 840 كیلومتر راه ارتباطی دارد كه از این میزان، 200 كیلومتر آزاد راه، 113 كیلومتر بزرگراه، 342 كیلومتر راه اصلی و 974 كیلومتر راه فرعی است.
7325/8068


1397/04/05
12:47:20
5.0 / 5
4328
تگهای خبر: احداث , توسعه , خدمات , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است