اپراتورها حق دریافت عوارض ارسال پیامك را ندارند

اپراتورها حق دریافت عوارض ارسال پیامك را ندارند

آوا مسكن: تهران- معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران اظهار داشت: اپراتورهای تلفن همراه بر مبنای ابلاغ این سازمان از تاریخ 9 اردیبهشت امسال مجاز نیستند 10 ریال عوارض ارسال پیامك را از مشتركان دریافت كنند.


به گزارش آوا مسكن به نقل از ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی اسفندماه 1393 یك بند الحاقی درآمدی به تبصره 19 لایحه بودجه همان سال اضافه كردند كه برپایه آن اپراتورهای تلفن همراه موظف بودند علاوه بر قیمت هر پیامك، مبلغ 10 ریال عوارض از هر پیامك را از مشتركان دریافت كرده و آن را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری كشور واریز نمایند.
بر اساس گزارش روز سه شنبه روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، این بند از قانون بودجه امسال حذف گردیده است و ازاین رو اپراتورها حق دریافت این مبلغ را از مشتركان خود ندارند.
معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران در این باره اظهار داشت: اپراتورهای تلفن همراه موظف می باشند مبالغی كه در قالب 10 ریال عوارض به ازای ارسال هر پیامك از ابتدای فروردین سال 97 از مشتركان تلفن همراه دریافت كرده اند، به آنها بازگردانند.
مجید حقی اضافه كرد: این ردیف در قانون بودجه سال 97 و همینطور جداول درآمدی و موافقتنامه سازمان برنامه و بودجه كشور پیش بینی نشده است بر همین مبنا دریافت آن وجه برای امسال پشتوانه قانونی ندارد و اپراتورها برپایه ابلاغ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تاریخ 9 اردیبهشت سال جاری مجاز نیستند 10 ریال عوارض ارسال پیامك را از مشتركان دریافت كنند.
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری خاطرنشان كرد: همینطور اپراتورهای تلفن همراه موظف می باشند 10 ریال عوارض پیامك را كه از ابتدای فروردین تا 9 اردیبهشت 97 از مشتركان دریافت كرده اند را در صورتحساب آنها در قالب بستانكار اعمال كنند.
بر همین اساس یكی از اپراتور مجازی تلفن همراه كشور اعلام نمود كه مبالغ این هزینه را به حساب مشتركان باز می گردانند و از امروز دیگر این هزینه در هنگام ارسال پیامك محاسبه نخواهد شد.
پیش از این اپراتور همراه اول هزینه پیامك فارسی در سیم كارت های دایمی را 89 ریال و پیامك های انگلیسی را 222 ریال محاسبه می كرد و هزینه آن در سیم كارت های اعتباری هم هزینه پیامك فارسی 116 ریال و پیامك انگلیسی 274 ریال بود.
همچنین در سیم كارت های دایمی ایرانسل پیامك فارسی 89 ریال و پیامك انگلیسی 160 ریال و در سیم كارت های اعتباری پیامك فارسی 105ریال و پیامك انگلیسی 199 ریال محاسبه می شد.
در سیم كارت دایمی رایتل هزینه پیامك فارسی 88ریال و پیامك انگلیسی 159ریال بود و در سیم كارت اعتباری پیامك فارسی 89 ریال و پیامك انگلیسی 220 ریال بود.
اقتصام**2078**2025


1397/02/11
14:15:05
5.0 / 5
4348
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است