172 مسكن روستایی گناوه بازسازی شد

172 مسكن روستایی گناوه بازسازی شد

آوا مسكن: گناوه- رئیس بنیادمسكن انقلاب اسلامی گناوه اظهار داشت: در سال قبل 34 میلیارد و 60 میلیون ریال در قالب تسهیلات طرح ویژه بهسازی برای بازسازی مسكن روستایی این شهرستان به 172 متقاضی پرداخت گردید.


علی افرند روز سه شنبه درگفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی اضافه كرد: به منظور مقاوم سازی خانه های روستایی كه تسهیلات دریافت كرده اند، كارشناسان این اداره به طور مستمر بر ساخت و ساز آنها نظارت می كنند و درصورت رعایت نكردن اصول مقاوم سازی تسهیلات آنان قطع می گردد.
وی افزود: دراین مدت 2 میلیارد ریال هم تسهیلات بلاعوض برای تكمیل واحدهای نیمه تمام و 500 میلیون ریال به منظور تعمیر واحدهای مسكونی در دست ساخت درقالب تسهیلات قرض الحسنه مهر پرداخت گردید.
رئیس بنیادمسكن انقلاب اسلامی گناوه بیان كرد: همینطور یك میلیارد و 620 میلیون ریال به 9 خانوار زیر پوشش بهزیستی دارای 2 معلول دراین مدت در حوزه بازسازی و مسكن روستایی پرداخت گردید كه 120 میلیون ریال آن توسط این نهاد و 60 میلیون ریال را بهزیستی پرداخت كرد.
وی با اشاره به اینكه این نهاد در سه حوزه عمران روستایی، بازسازی مسكن روستایی و شهری فعالیت دارد، اظهار داشت: احداث 28 بوستان امید با اعتبار 39 میلیارد ریال در حوزه عمران روستایی اجرا شد كه حدود 95 درصد آنها به اتمام رسیده است.
افرند اضافه كرد: علاوه براین 6 زمین ورزشی چمن مصنوعی در روستاهای مال محمود، پوزگاه، عباسی، محمدی، جزیره جنوبی و چاهبردی با اعتبار 11 میلیارد و 400 میلیون ریال در حوزه عمران روستایی این بنیاد اجرا و راه اندازی شد.
رئیس بنیادمسكن انقلاب اسلامی گناوه اظهاركرد: در سال قبل از محل سهمیه قیر مجانی 140 هزار مترمربع از معابر و كوچه های روستاهای این شهرستان آسفالت شده است.
وی، صدور 219 سند منزل مسكونی با همكاری اداره ثبت اسناد و املاك در روستاها و شهر ریگ، پاسخ به یكهزار و 730 استعلام و احداث دیوار حفاظتی در ساحل روستای جزیره شمالی ریگ را از دیگر فعالیت های این نهاد در سال قبل عنوان نمود.
رئیس بنیادمسكن انقلاب اسلامی گناوه اظهار داشت: بازنگری در طرح هادی هفت روستای شهرستان و تهیه یك طرح در روستای عرش ریگ هم انجام شده است.
وی اضافه كرد: اعطای تسهیلات به بافت های فرسوده به متقاضیان ارائه می گردد كه 50 میلیون ریال برای تخریب بصورت بلاعوض و 200 میلیون ریال برای ساخت اختصاص می یابد.
افرند اظهار داشت: احداث 22 واحدمسكونی در روستای مال قاید، 10 واحد در روستای مال خلیفه، اجرای جاده ساحلی روستایی بطول 9 كیلومتر كه به پل خور گردشگری گناوه اتصال می یابد، ادامه آسفالت و پرداخت تسهیلات طرح ویژه بهسازی ازعمده برنامه های این بنیاد امسال است.
22 درصد از جمعیت 103 هزارنفری گناوه در شمال استان بوشهر در روستاها سكونت دارند.
6164/6043**


1397/01/21
14:15:01
5.0 / 5
4568
تگهای خبر: روستا , ساخت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است