افزایش ۳۲ درصدی سفر و گردشگری دریایی

افزایش ۳۲ درصدی سفر و گردشگری دریایی

به گزارش آوا مسکن، سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر از افزایش ۳۲ درصدی سفرهای دریایی و گردشگری دریایی در نیمه نخست نوروز ۱۴۰۲ اطلاع داد.


به گزارش آوا مسکن به نقل از صدا و سیما نادر پسنده، ضمن اشاره به این که نیمه نخست طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز از ۲۴ اسفند تا ۵ فروردین است، اظهار داشت: از ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ تا ۵ فروردین ۱۴۰۲ معادل ۳ میلیون و ۴۷۹ هزار و ۷۶۶ سفر دریایی و گردشگری دریایی صورت گرفته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل تر که مجموع سفرهای دریایی و گردشگری دریایی معادل ۲ میلیون و ۶۳۴ هزار و ۱۸۲ مورد بود، حاکی از رشد ۳۲ درصدی است. وی ضمن اشاره به این که در نیمه نخست طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروز ۱۴۰۲ بر مبنای گزارشات دریافتی، ۱ میلیون و ۸۷۳ هزار و ۹۲۲ سفر دریایی و ۱ میلیون و ۶۰۵ هزار و ۸۴۴ گردشگری دریایی صورت گرفته است، اضافه کرد: همینطور ۳۷۱ هزار و ۴۸۰ خودرو هم توسط شناورهای مخصوص حمل، ۱۷ هزار و ۳۱۶ تردد شناور مسافری و ۱۵۳ هزار و ۶۶۸ تردد شناور تفریحی نیز، ثبت شده است.
سخنگوی سفرهای دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه تعداد سفرهای دریایی در استان هرمزگان معادل ۱ میلیون و ۸۶۳ هزار و ۴۰۰ مورد بود، تصریح کرد: در استان بوشهر هم طی مدت مذکور ۱۰ هزار و ۵۲۲ سفر دریایی صورت گرفته است. پسنده اضافه کرد: تعداد گردشگری دریایی صورت گرفته در استانهای بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، گلستان، گیلان، مازندران و هرمزگان هم به ترتیب برابر ۲۹۷ هزار و ۹۶ مورد، ۶۰۲ هزار و ۲۴۲ مورد، ۲۸ هزار و ۷۸۰ مورد، ۳۰ هزار و ۴۱۰ مورد، ۹۸ هزار و ۹۱۸ مورد، ۲۳۴ هزار و ۶۵۶ مورد و در نهایت ۳۱۳ هزار و ۷۴۲ مورد بوده است.


منبع:

1402/01/07
21:43:09
5.0 / 5
182
تگهای خبر: بنادر , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است