عضو هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسكن اعلام كرد؛

تحویل زمین به ۷ شرکت صنعتی برای ساخت مسکن بدون تسهیلات بانکی

تحویل زمین به ۷ شرکت صنعتی برای ساخت مسکن بدون تسهیلات بانکی

آوا مسکن: عضو هیأت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن از تصویب 7 شرکت صنعتی در دولت آگاهی داد که بادریافت زمین ازسازمان ملی زمین ومسکن وبدون دریافت تسهیلات بانکی برای کارکنان خود به راه اندازی مسکن اقدام خواهندکردبه گزارش آوا مسکن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد مهدی بلوردی عضو هیأت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن در نشست تخصصی مدیران اجرائی طرح نهضت مای مسکن که بامداد امروز به میزبانی سازمان ملی زمین و مسکن برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه رجب و گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به انجام بیش از ۴۰ سفر مدیران سازمان ملی زمین و مسکن به استانها اشاره نمود و اظهار داشت: برخی تغییرات و تصمیمات بر سرعت پیشروی طرح نهضت ملی مسکن اضافه کرد.
وی در سخنان خود با موضوع سرمایه گذاری و مشارکت در طرح نهضت ملی مسکن یکی از موضوعات مهم را تامین مالی پروژه ها دانست و اضافه کرد: روش هایی همچون اعطای وام و تسهیلات، مشارکت، تامین مالی پروژه ها بوسیله بازار سرمایه (اوراق سلف موازی استاندارد) و تأسیس صندوق های زمین و مسکن در طرح نهضت ملی مسکن مورد استفاده قرار گرفته است.
وی اشاره کرد: روش عرضه اوراق سلف موازی استاندارد در بازار سرمایه یا فروش متری زمین نیز در پروسه تصویب قرار دارد و به زودی اجرائی می شود.
بلوردی توضیح داد: در روش مشارکت، حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد از واحدها سهم دولت می شود و در روش عرضه اوراق سلف حدود ۴۰ درصد از واحدها سهم دولت می شود و باقیمانده واحدها نیز عرضه عمومی خواهد شد و مردم به خرید آنها می پردازند.
وی در ادامه به برخی اقدامات مهم رخ داده در سازمان ملی زمین و مسکن اشاره نمود که بسیار کارگشا و مهم بود و اظهار داشت: همچون آنها تدوین و ابلاغ شرح خدمات پیشنهادی و مطالعه پهنه بندی حرایم شهرها به ادارات کل استانی، ابلاغ شناسایی اراضی مستعد شهرک سازی است.
وی به موضوع تامین مسکن کارکنان شرکت های پیشران توسط خود شرکتها اشاره نمود و توضیح داد: پیش نویس تفاهم نامه برای این روش آماده شده و اراضی در خیلی از استانها شناسایی شده تا با تحویل زمین به این شرکتها و بدون وام و تسهیلات بانکی، به ساخت مسکن برای کارکنان خود بپردازند.
عضو هیأت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن اضافه کرد: در این روش حدود ۷ شرکت صنعتی توسط دولت تصویب شده که از این روش بهره گیرند.
بلوردی در ادامه به عملکرد مسکن در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر پرداخت و اظهار داشت: بیش از ۲۰۹ هزار تفاهم نامه ۳ جانبه در حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار شهر با جمعیت بالای ۲۵ هزار نفر منعقد شده که از این تعداد، ساخت حدود ۱۸۷ هزار واحد به پایان رسیده است.
وی اضافه کرد: همین طور بیش از ۳۸۳ هزار واحد نیز با تعاونی ها قرارداد منعقد شده که حدود ۳۶۱ هزار واحد آنها درحال اتمام است.
همین طور بیش از ۵۹۰ هزار واحد بصورت خود مالکی منعقد شده که ساخت حدود ۵۷۰ هزار واحد آن درحال اتمام است.


منبع:

1401/11/04
15:17:14
5.0 / 5
336
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است