نیمی از لکوموتیوهای ناوگان ریلی کشور متوقف است

نیمی از لکوموتیوهای ناوگان ریلی کشور متوقف است

به گزارش آوا مسکن، رییس انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل ریلی و خدمات وابسته اظهار داشت: از 900 لکوموتیو موجود در کشور اکنون 450 لکوموتیو متوقف است.به گزارش آوا مسکن به نقل از صدا و سیما، بابک احمدی درباره ی علت کاهش سرعت سیر قطارها در شبکه ریلی کشور اظهار داشت: اصلی ترین علت این مساله و توقف لکوموتیوها اختصاص نیافتن اعتبارات است چونکه منابع تعهد شده به راه آهن تا حالا تعلق نگرفته و حدود ۲۰۰ لکوموتیو گرم موجود نیز متوقف شده است.
وی ادامه داد: شرکت راه آهن نیز قادر به نگهداری ناوگان نیست و این توقف ها سبب شده لکوموتیو به اندازه کافی وجود نداشته باشد و برای برون رفت از این وضعیت، دولت باید منابع مورد نیاز را اختصاص دهد تا لکوموتیوهای متوقف شده فعال شود، البته این راهکار بصورت موقتی و مثل مسکن می باشد.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا امسال با این مشکلات روبه رو شده ایم، اشاره کرد: از سه سال پیش این مشکلات موجود بود، اما امسال سیر صعودی بیشتری به خود گرفته است و سالی ۵۰ لکوموتیو به سبب تامین نشدن قطعات و نگهداری از چرخه فعالیت خارج می شد، اما الان که بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ لکوموتیو خارج شده فشار بیشتری احساس شده است.
احمدی تصریح کرد: اکنون ۵۰۰ لکوموتیو گرم و فعال در شبکه موجود است که شامل ۲۳۰ لکوموتیو باری، ۱۳۰ لکوموتیو مسافری و تعدادی لکوموتیو مانوری است و کل لکوموتیوهای کشور ۹۰۰ دستگاه است که ۴۵۰ دستگاه آن متوقف است.
وی ادامه داد: از مجموع ۴۵۰ دستگاه متوقف، ۲۰۰ لکوموتیو در سه سال اخیر متوقف شده و مابقی سالهاست به سبب نبود منابع کنار گذاشته شده، در صورتیکه لکوموتیوها قدیمی نیست و قابل بازسازی و اورهال است.
بگفته احمدی، ۳۰ درصد لکوموتیوهای باری متعلق به بخش خصوصی و ۷۰ درصد آن به همراه تمام ناوگان مسافری دولتی است.


منبع:

1401/07/25
23:08:05
5.0 / 5
184
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است