درپی اعتراض ایرلاین ها به نرخ اعلامی وزیر

قیمت پروازهای اربعین تغییر می کند؟

قیمت پروازهای اربعین تغییر می کند؟

به گزارش آوا مسکن، درپی انتقاد ایرلاین ها به تعیین ناگهانی قیمت بلیت پروازهای اربعین از جانب وزیر راه و شهرسازی، باید دید آیا نرخ روی همان شش میلیون تومان اعلامی باقی می ماند یا در هفته های آتی و با نزدیک تر شدن به روز اربعین شاهد تغییر آن خواهیم بود.به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، هفته گذشته رستم قاسمی -وزیر راه و شهرسازی- در جلسه ستاد اربعین با اشاره به اینکه درحال آماده سازی شرایط مرزها برای زائرانی که با خودرو های شخصی خود سفر می کنند هستیم، اظهار نمود: در حوزه حمل و نقل ریلی حدود ۳۰۰ هزار نفر، در بخش هوایی حدود ۶۰ هزار نفر و در بخش جاده ای هم بیشترین حجم یعنی حدود ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار مسافر جابه جا خواهند شد.

وی با تکیه بر این که حتی اگر شخصا در فرودگاه مستقر شوم اجازه تغییر قیمتها را نخواهم داد تا آشفتگی های سال قبل در فروش بلیت تکرار نشود، اضافه کرد: فعلاً نرخ مصوب برای پروازهای عتبات عالیات ۶ میلیون تومان است. برای قیمت گذاری نرخ بلیت اتوبوس هم جلسات با اصناف ادامه دارد و نتیجه آن بزودی اعلام می شود اما اجازه نمی دهیم در هیچ حوزه ای شامل حمل و نقل زمینی، هوایی و ریلی قیمت بلیت طی ایام اربعین سالجاری افزایش یابد.

این اظهارات واکنش ایرلاین ها را به دنبال داشت، مقصود اسعدی سامانی –دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی- در اینباره به ایسنا اظهار داشت: تصمیمی که بابت تعیین قیمت بلیت هواپیما گرفته شد بدون توجه به سوابق آن در سالهای گذشته بود؛ چون که سابق بر این برپایه توافقی که با سازمان هواپیمایی کشوری داشتیم نرخ را تعیین می کردیم و سال جاری هم این آمادگی در ایرلاین ها وجود داشت اما وزیر راه و شهرسازی بدون هماهنگی ما و مشورت با فعالان این صنعت نرخ شش میلیون تومانی را بابت پروازهای اربعین اعلام نمود.

وی ضمن اشاره به تعیین نرخ پنج میلیون تومانی بلیت پروازهای اربعین در سالهای گذشته تصریح کرد: در آن زمان قرار بود برای هر مسافر یک میلیون تومان تخفیف در هزینه های فرودگاهی در نظر گرفته شود؛ همینطور هزینه فرودگاه نجف را هم سازمان هواپیمایی پارسال تقبل کرد که جبران کند اما در طول یکسال گذشته هیچ اقدامی در زمینه عمل به این وعده ها صورت نگرفته است.

دبیر انجمن شرکتهای هواپیمایی اضافه کرد: حداقل در روزهای اربعین باید ۳۰۰ پرواز صورت گیرد که برای حدود ۱۸۰ پرواز باید هزینه رویالیتی به فرودگاه نجف پرداخت گردد که اینها هزینه های اضافی است که بر دوش ایرلاین ها تحمیل می شود. در واقع باید اظهار داشت که شرکتهای هواپیمایی در پروازهای اربعین به دنبال سود نیستند و همه می خواهند حداکثر توان را به کار گیرند تا زائرین راحت ترین پرواز را تجربه کنند اما پیش از اعلام نرخ پروازهای اربعین باید با ایرلاین ها هماهنگی های لازم صورت می گرفت.

در چنین شرایطی که نرخ بلیت هواپیما برای پروازهای اربعین - البته به صورت ضمنی - از جانب وزیر راه و شهرسازی تعیین شده و از طرفی این تصمیم، انتقاد و مخالفت نه چندان سفت و سخت شرکتهای هواپیمایی را در بر داشت. باید دید سرنوشت این تصمیم به کجا می رسد و آیا ایرلاین ها با عنایت به بدهی های سال قبل خود، می توانند وزیر را برای تغییر این قیمت قانع کنند یا آنکه نرخ پروازهای اربعین روی همان شش میلیون تومان اعلامی باقی خواهد ماند؟
1401/05/22
09:21:28
5.0 / 5
179
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است