معاون وزیر راه:

دنبال جایگزین لکوموتیو های فرسوده هستیم

دنبال جایگزین لکوموتیو های فرسوده هستیم

مدیرعامل راه آهن اظهار داشت: موضوع لکوموتیوهای شرکت های مسافری بسیار اهمیت دارد و باید حل شود، با جدیت دنبال حذف لکوموتیوهای فرسوده و تامین لکوموتیوهای جدید هستیم.به گزارش آوا مسکن به نقل از شرکت راه آهن، سید میعاد صالحی در دیدار با اعضای انجمن صنفی شرکت های حمل و نقلی ریلی مسافری و خدمات وابسته و مدیران عامل شرکت های حمل و نقل ریلی مسافری اظهار داشت: حمل و نقل مسافری به صورتی پیشانی راه آهن است و بایستی با مغتنم شمردن حضور مسافران در قطار، از این فرصت بصورت حداکثری استفاده نمود.
صالحی در این دیدار که ۱۱ مردادماه در ساختمان شهدای راه آهن انجام شد با تاکید بر تکریم همه جانبه مسافران ریلی، اضافه کرد: علاوه بر کیفیت خدمات حمل و نقل و رعایت کامل ایمنی، اکرام مسافران، فرهنگ سازی ارزش های اسلامی و ملی، ارائه محتوای رسانه ای نافع و مناسب و هر آنچه که سبب رضایت مسافران می شود بایستی در دستور کار مدیران شرکت های مسافری قرار داشته باشد.
مدیرعامل راه آهن رعایت عفاف و حجاب را در قطارهای مسافری یک واجب شرعی و الزام قانونی برشمرد و اظهار داشت: رؤسای قطار موظفند نسبت به این مسأله حساس باشند و وظیفه امر به معروف و نهی از منکر خودرا در قالب قانون انجام دهند.
وی با اشاره به این که بیشتر مسافران ریلی احساسی خاطره انگیز نسبت به سفر با قطار داشته و علاقمند سفرهای ریلی هستند افزود: تا امروز گفتمان سازی مناسب در مورد راه آهن صورت نگرفته و تلاش ما بر این است که سفر با قطار بیشتر دیده شود.
مدیرعامل راه آهن گفت: بااینکه هم اکنون عمده حمل و نقل ریلی و اقتصاد عمده این صنعت، به بخش حمل بار بر می گردد اما عموم مردم، حمل و نقل ریلی را با حمل و نقل مسافری می شناسند و مسافرت با قطار کلید واژه این حوزه است.
وی با اشاره به این که در سنوات گذشته هیچ یک از دو حوزه بار و مسافر، اقدامات لازم به شکل شایسته و بایسته انجام نشده است، اضافه کرد: چنین نیست که این امر به سو مدیریت مدیران قبلی برگردد بلکه گفتمان سازی ریلی نشده است و حوزه ریلی از اهمیت لازم در ذهن قالب مسئولان کشور در زمینه های مختلف برخوردار نبوده و خیلی از فعالیت ها برای توسعه این بخش، به شکل حلقه های مفقوده و جزیره ای انجام شده است.
مدیرعامل راه آهن با تاکید بر لزوم گفتمان سازی ریلی در اذهان مسئولان کشور اظهار داشت: در هر دیدار با رییس جمهور و مقامات عالی رتبه کشور، کلید واژه ای مؤثر و ناظر به حوزه ریلی مطرح می شود تا ضمن استفاده از رهنمودها، این مساله در ردیف موضوعات کلان کشور قرار گیرد.
تعارضات موجود میراثی ۱۰۰ ساله است
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: به عنوان مسئول شرکت راه آهن ایده های بسیاری برای ارائه برنامه های بزرگ در آینده پیش رو داریم و در عین حال بر این باور هستیم که مشکلات و تعارضات موجود میراثی ۱۰۰ ساله است که یک شبه قابل حل نیست.
وی با تاکید بر این که گفتار درمانی در برنامه های راه آهن جایی ندارد اضافه کرد: باتوجه به تجربه مسئولیت در وزارتخانه های زیربنایی دستگاه های مختلف دولتی به این نتیجه رسیده ام که راه آهن، یکی از به استضعاف کشیده ترین دستگاهها در زمینه حمل و نقل است به هر علتی عقب نگاه داشته شده است و بدین جهت باور دارم که همه اقدامات در این شرکت باید معطوف به عمل باشد.
وی با اشاره با آنکه اهمیت شرکت های مسافری کمتر از شرکت های باری نیست اشاره کرد: نیاز است تا تلاش ها در این بخش بالا رفته و به سمت نقطه درست حرکت نماییم.
مدیرعامل شرکت راه آهن اظهار داشت: موضوع لکوموتیوهای شرکت های مسافری خیلی مهم است و باید حل شود، البته شاید تعارض منافعی در این بخش وجود داشته باشد، اما با جدیت حذف لکوموتیوهای فرسوده و تامین لکوموتیوهای جایگزین را دنبال می نماییم.
رکوردشکنی در سال ۱۴۰۱
رییس هیئت مدیره شرکت راه آهن در بخش دیگر از اظهارات خود با اشاره به این که شرکت راه آهن در نظر دارد امسال در بخش مسافری رکورد ۱۰۰ ساله این شرکت را توأم با ایمنی و کیفیت مناسب افزایش دهد، اظهار داشت: باوجود فشارها تاکید می نماییم که حوزه مسافری باید رشد کند و در این راه تلاش می نماییم با حفظ ایمنی، کاهش هزینه ها را در این بخش میسر نماییم.
وی با اشاره به این که راندمان در زمینه مسافری همچنان نیاز به ارتقا دارد اظهار داشت: همراهی شرکت های مسافری با شرکت راه آهن سبب توسعه این بخش و کاهش مشکلات خواهد شد.
تأکید بر وظیفه سنگین رؤسای قطار
مدیرعامل راه آهن با تاکید بر انجام درست و دقیق رؤسای قطار اضافه کرد: نقطه فعلی نقطه متناسب به پاسخگویی نیازهای جامع و هنجارها از طرف رؤسای قطار نیست و باید بپذیریم که رؤسای قطار بصورت پیوسته باید به توانمندی ها و آموزش های کافی مجهز باشند.
وی رسیدگی به وضعیت معیشتی و نظارت بیشتر بر آمادگی و آموزش رؤسای قطار را ضروری دانست و تصریح کرد: در بین مسافران و مردم، رؤسای قطار به عنوان مرجع شناخته می شوند و بایستی به خوبی برای پاسخگویی به نیازهای مسافران توجیه شده باشند.
مدیرعامل راه آهن افزود: حواشی در زمینه مسافری آفت این حوزه است. اخبار منفی، غلط و معکوس زحمات حمل و نقل مسافری را تضعیف می کند و مانع از توسعه این بخش می شود.
گفتنی است در این دیدار، مدیران شرکت های مسافری مشکلات و مسائل خودرا عنوان کردند و خواهان بازبینی در دستورالعمل هایی شدند که مانع از چابکی این بخش می شود.

1401/05/16
20:44:59
5.0 / 5
170
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است