تقاضای معاون وزیر راه؛

دستگاه قضایی به مبحث انتشار اخبار کذب ضد فرودگاه ها ورود کند

دستگاه قضایی به مبحث انتشار اخبار کذب ضد فرودگاه ها ورود کند

به گزارش آوا مسکن مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از دستگاه قضایی درخواست نمود تا به مبحث انتشار اخبار کذب ضد این شرکت در یک هفته اخیر ورود کند.به گزارش آوا مسکن به نقل از شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، نشست هم اندیشی ارتقای سطح خدمات به مسافران هوایی، ساماندهی و کاهش تأخیرات پروازهای داخلی با حضور رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، مدیرعامل شرکت فرودگاه ها، سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۹ ویژه فرودگاه مهرآباد، معاون سازمان تعزیرات حکومتی، نمایندگان قوه قضاییه مستقر در بخش هوایی کشور و نمایندگان شرکتهای هواپیمایی برگزار گردید.
حمیدرضا سیدی مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در این جلسه با اشاره به اینکه ارکان صنعت هوانوردی، یک مثلث را می سازند که وجود همه آنها ضروریست اظهار داشت: یکی از اضلاع این مثلث شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است که نگهداری، توسعه و مدیریت فرودگاه ها و همینطور مدیریت ناوبری هوایی را برعهده دارد. ضلع دیگر آنرا شرکتهای هواپیمایی می سازند و ضلع سوم سازمان هواپیمایی کشوری است که بعنوان نماینده حاکمیت و سیاستگذار صنعت هوایی است که هر کدام از این اضلاع نباشند، طبیعتاً اضلاع دیگر هم مفهومی ندارند.
سیدی ضمن اشاره به مسئولیت دستگاه قضایی بعنوان ناظر بر اجرای قوانین ورای ضلع سوم صنعت هوانوردی اظهار داشت: قوانین و مقررات در حوزه تخصصی هوانوردی بسیار دقیق و جدی و در چارچوب یک کتاب است که همه اضلاع صنعت باید به آن متعهد باشند اما در بخش حقوق عامه متأسفانه نظم و انضباط لازم وجود ندارد و همین مسئله سبب ایجاد التهاب می شود.
وی نشر اخبار در فضای مجازی بدون رعایت مصالح و توجه به حقیقت را مورد انتقاد قرار داد و ضمن اشاره به انتشار اخبار کذب طی یک هفته اخیر ضد صنعت هوانوردی بخصوص شرکت فرودگاه ها، از دستگاه قضایی خواست در این حوزه ورود کند.
به بهانه رویداد تقریب دو هواپیمای پاکستان، ضد کنترلرهای ایران هجمه کردند
معاون وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به رویداد هواپیمایی پاکستان که از جانب سازمان هواپیمایی این کشور، کنترلرهای مرکز کنترل فضای کشور را مورد هجمه قرار داده بودند، اظهار داشت: متأسفانه این خبر در فضای مجازی به شدت نشر پیدا کرد و در انتها با بررسی مکالمات مشخص شد که خلبان هواپیمایی پاکستان به اشتباه تغییر ارتفاع داده بود.
وی ضمن اشاره به تکرار ترکیدگی لاستیک هواپیما در فرودگاه مشهد و ارتباط غیر کارشناسی آن با باند فرودگاه و درج خبر آن بوسیله ی یک خبرگزاری معتبر اظهار داشت: ما در صنعت هوانوردی به دنبال برقراری پرواز ایمن و حفظ آرامش مردم در مسافرت هستیم اما متأسفانه اخبار غیر دقیق، سبب سلب اطمینان از مسافران هوایی می شود.
مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اظهار داشت: در بروز سوانح، همیشه و در گام نخست بر مبنای انکس های موجود ایکائو، دفتر بررسی های سوانح هواپیمایی می بایست، سوانح را واکاوی کند و اظهار نظرهای دیگر فقط فضای کشور را ملتهب می نماید و البته حضور دستگاه قضایی قبل از عرضه نتیجه از دفتر بررسی های سوانح و تشکیل پرونده، فقط موضوعات را پیچیده تر می کند.
ویگفت: ما بیشتر از این که دنبال مقصر باشیم به فکر تأمین ایمنی پرواز هستیم و به یقین اگر مقصر هم باشیم، جبران می نماییم.


منبع:

1401/05/13
13:20:10
5.0 / 5
92
تگهای خبر: آرامش , توسعه , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است