سیاست کرونایی چین در مقابل اقتصاد سربه زیر شد

سیاست کرونایی چین در مقابل اقتصاد سربه زیر شد

آوا مسکن: یک مقام ارشد صندوق بین المللی پول اظهار داشت: چین برای پیشگیری از صدمه بیشتر به اقتصاد و همینطور عرضه چاره بلندمدت برای بحران در بخش املاک و مستغلات، باید در سیاست های خود در مقابل کووید صفر تجدیدنظر کند.


به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، دومین اقتصاد بزرگ جهان محدودیت های سختگیرانه بیماری کووید- ۱۹ خویش را طوری قرار داده است که ساکنان و مشاغل را با عدم اطمینان در مورد خطر قرنطینه های آینده مواجه کرده است.
کریشنا سرینیواسان، مدیر بخش آسیا و اقیانوسیه در صندوق بین المللی پول، به رویترز اظهار داشت که چین در صورت استفاده از واکسن های مؤثر و افزایش واکسیناسیون، بخصوص در بین افراد مسن، می تواند از قرنطینه بیشتر جلوگیری نماید.
سرینیواسان اظهار داشت: «چین تغییراتی را از لحاظ انعطاف پذیری بیشتر انجام داده است اما ما احساس می نماییم که این استراتژی می تواند به اقتصاد ضربه بزند و این موضوعی است که باید به آن رسیدگی شود.»
در حالیکه چین از صدمه های ناشی از عفونت ها و مرگ ومیرهای گسترده اجتناب کرده است اما فاقد مصونیت گله ای است و جمعیت بزرگ سالخورده آن در معرض خطر هستند.
راهبرد کووید-۱۹ چین یکی از دلایلی بود که صندوق بین المللی پول پیشبینی رشد تولید ناخالص داخلی این کشور را در سال ۲۰۲۲ از ۴.۴ درصد در آخرین چشم انداز اقتصادی جهان که این هفته منتشر کرد، به ۳.۳ درصد کم کرد.
گزارش چشم انداز اقتصادی جهان اضافه کرد که به استثنای بحران اولیه کووید- ۱۹ در سال ۲۰۲۰، این کمترین رشد کشور در بیشتر از چهار دهه گذشته خواهد بود.
سیاست چین در مقابل کووید تنها عامل نگرانی صندوق بین المللی پول در مورد کاهش رشد اقتصادی نیست. افزایش قیمت مسکن و افزایش بدهی خانوارها به بحران در بخش املاک دامن زده است.
منبع:

1401/05/06
15:12:30
5.0 / 5
161
تگهای خبر: تولید , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است