راه وشهرسازی در یك هفته گذشته؛

ثبت نام مجدد نهضت ملی مسکن

ثبت نام مجدد نهضت ملی مسکن

آوا مسکن: بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی ثبت نام نهضت ملی مسکن فعلا برای 4 استان و 40 شهر شروع شده که به مرور برای شهرهای دیگری هم که زمین فراهم گردد، سامانه بازگشایی خواهد شد.به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، ثبت نام نهضت ملی مسکن بار دیگر از چهارشنبه ۱۵ تیرماه شروع شد در این نوبت از نام نویسی از متقاضیان نهضت ملی مسکن، مقرر است در ۴ استان و ۴۰ شهر نام نویسی صورت گیرد.
به گفته پروانه اصلانی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی به مرور در سایر شهرهایی هم که زمین تامین شود یا این که متقاضیان ثبت اسامی دوره های گذشته در صورت عدم تکمیل مدارک، به تدریج حذف شوند، ظرفیت های جدید به متقاضیان باقی مانده داده خواهد شد.
وی اضافه کرد: ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار و در نهضت ملی مسکن نام نویسی کردند که از آنها ۳ میلیون ۴۰۰ هزار نفر واحد شرایط تشخیص داده شدند همین طور یک میلیون نفر از این افراد تا کنون مدارک خودرا بارگذاری نکرده یا به پیامک ها ی مراجعه به ادارات راه و شهرسازی یا شهرهای جدید یا بنیاد مسکن توجه نکرده اند که تا اختتام تیر ماه فرصت دارند وضعیت خودرا مشخص کنند؛ در غیر این صورت از نهضت ملی مسکن کنار گذاشته می شوند.
رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی نیز هفته جاری در برنامه زنده تلویزیونی از باز شدن ظرفیت شهر جدید ایوانکی در استان سمنان برای متقاضیان تهرانی آگاهی داده بود.
وزیر راه و شهرسازی همین طور در این برنامه با اشاره به هک شدن سامانه ملی املاک و اسکان کشور گفت تا کنون بیش از ۲ میلیون نفر در این سامانه مشخصات ملکی-سکونتی خودرا درج کرده اند. پیش تر هم پروانه اصلانی مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی از نام نویسی ۲ میلیون و ۶۰ هزار نفر در سامانه املاک و اسکان کشور آگاهی داده بود.
در هفته جاری مرکز آمار درباره وضعیت بازار مسکن تهران طی خرداد سال جاری گزارشی ارائه کرد که برمبنای آن متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران ۴۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان بود این در حالیست که گزارش بانک مرکزی از بازار مسکن پایتخت طی آخرین ماه نخستین فصل سال جاری حاکیست که متوسط قیمت هر متر مربع مسکن ۳۹ میلیون و ۴۴۱ هزار تومان بوده است.
وزیر راه و شهرسازی در هفته جاری در مراسم الحاق ۳۱۹ دستگاه انواع ناوگان ریلی به شبکه راه آهن از وجود کریدور ترانزیتی هند-ایران-فنلاند پرده برداشت.
به گفته رستم قاسمی، کانتینر از هند به بندر شهید رجایی و از آنجا با قطار به رشت و سپس با حمل و نقل زمینی به آستارا و از آنجا به آذربایجان و روسیه و فنلاند حمل می شود که کل این مسیر ۱۷ تا ۱۸ روز است اما اگر بخواهد از مسیر دریای سیاه عبور کند، ۴۵ روز تا دوماه طول می کشد.
وی با اشاره به این کریدور بر اهمیت تکمیل حلقه مفقوده راه آهن رشت-آستارا اشاره و اظهار نمود: حتی اگر نیاز باشد ساختمان وزارت راه را بفروشیم، باید این مسیر ریلی ۱۶۲ کیلومتری تکمیل شود.


منبع:

1401/04/17
18:27:37
5.0 / 5
163
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است