وزیر راه و شهرسازی:

برخورد تعزیرات با املاکی هایی که سقف 25 درصد اجاره را رعایت نکنند

برخورد تعزیرات با املاکی هایی که سقف 25 درصد اجاره را رعایت نکنند

به گزارش آوا مسکن وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: امکان ثبت شکایات درباب مبلغ افزایش اجاره بها برمبنای مصوبات اعلام شده، در سامانه 124 فراهم گشته است.به گزارش آوا مسکن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی در نشست هماهنگی با ارگان ها و اصناف و مشاوران املاک برای پیگیری اجرائی شدن بسته سیاستی مصوب شده در جلسه سران قوا درباب بازار اجاره بها، اظهار داشت: باتوجه به شرایط حاضر در بازار اجاره مسکن در کشور نشست پیگیری اجرای مصوبات برگزار شده و ادامه خواهد داشت.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در صدد هستیم تا با این دستورالعمل ها و قوانینی که هم اکنون از بسته سیاستی مصوب شده در جلسه سران قوا و مصوبه هیأت وزیران و ستاد تنظیم بازار کشور دریافت و ابلاغ گردیده است، بتوانیم بازار مسکن را کنترل نماییم.
عضو کابینه دولت سیزدهم درباب چگونگی اجرائی شدن بسته سیاستی مصوب شده در جلسه سران قوا در نشست هایی که با شهرداری تهران و همین طور اصناف و دیگر دست اندرکاران تشکیل شده اظهار داشت: بسته سیاستی مصوب و ابلاغ گردیده و همه موظف می باشند مصوبه را اجرا کنند. این مصوبه دقیقاً افزایش حداکثری سقف اجاره بها را تعیین کرده که این حداکثر سقف تسهیلات در تهران و سایر کلانشهرها ۲۵ درصد و در سایر شهرها ۲۰ درصد است.
تشکر از موجران همراه
قاسمی اشاره کرد: انصافاً از تمامی موجران کشور که همکاری کردند و همکاری می کنند کمال تشکر را داریم.
وزیر راه و شهرسازی اقدامات تعدادی از اتحادیه مشاوران املاک را در رعایت مصوبه سران قوا مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: از مشاوران املاک درخواست می نماییم با نصب اطلاعیه مربوط به بسته سیاستی مصوب شده در جلسه سران قوا در دفاتر مشاوران املاک، اعلام کنند که برمبنای آن قرارداد تنظیم می کنند تا بسته سیاستی مصوب شده در جلسه سران قوا به گونه ای مناسب اجرائی و عملیاتی شود.
وزیر راه و شهرسازی با بیان این که امکان ثبت شکایات درباب مبلغ افزایش اجاره بها برمبنای مصوبات اعلام شده، در سامانه ۱۲۴ فراهم گشته است، تصریح کرد: تعزیرات حکومتی موضوع این شکایات را پیگیری خواهدنمود و امکان شناسایی واحدهایی که مصوبات سقف افزایش نرخ اجاره بها را رعایت نمی کنند در سامانه های وزارت راه و شهرسازی فراهم گشته است.
وی اظهار داشت: برای تنظیم بازار مسکن و اجاره بها، وزارت راه و شهرسازی برای بازرسی های برنامه ریزی شده و یا سرزده در سراسر کشور با همکاری دستگاه های نظارتی استفاده خواهدنمود.


منبع:

1401/04/16
12:58:13
5.0 / 5
162
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است