وزیر راه:

فروش دلاری بلیت پروازهای داخلی به اتباع خارجی، منتفی شد

فروش دلاری بلیت پروازهای داخلی به اتباع خارجی، منتفی شد

آوا مسکن: وزیر راه و شهرسازی از منتفی شدن فروش بلیت پروازهای داخلی به نرخ دلاری آگاهی داد.به گزارش آوا مسکن به نقل از صدا وسیما، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از منتفی شدن فروش دلاری بلیت پروازهای داخلی آگاهی داد.
وی اضافه کرد: از این به بعد فروش بلیت پروازهای داخلی با دلار را نخواهیم داشت این مساله روز گذشته یکشنبه ۱۲ تیر نیز به ایرلاین ها بصورت مکتوب ابلاغ گردیده است؛ در جلسه ای هم که روز گذشته مدیران ایرلاین ها با رییس سازمان هواپیمایی کشوری داشته اند، این ممنوعیت به آنها اعلام شده است.
وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: هیچ ایرلاینی حق ندارد بالاتر از آنجه در سایت سازمان هواپیمایی کشوری پخش شده، مبادرت به فروش بلیت پرواز داخلی کند.
وی تاکید کرد: مردم گرانفروشی را به ما منتقل کنند. فرمان داده ایم در فرودگاه های کشور میز بازرسی گذاشته شود تا مردم مراجعه نموده و گرانفروشی را گزارش دهند.
گفتنی است ۱۰ روز قبل بخشنامه ای درباب فروش دلاری بلیت پروازهای داخلی به اتباع غیر ایرانی از طرف انجمن شرکت های هواپیمایی ابلاغ و اجرای آن از ۳ تیر ماه از طرف ۸ ایرلاین شروع شد و به تدریج سایر ایرلاین ها هم به آن پیوستند که از این به بعد این مساله منتفی شده است.
پیش از این نیز سید رضا فاطمی مدیرکل گردشگری داخلی وزارت گردشگری و نیز معاون گردشگری این وزارت خانه مخالفت وزارت مذکور با فروش دلاری بلیت پروازهای داخلی به اتباع غیر ایرانی را اعلام نموده بودند.
حسن خوشخو معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری هم پیش تر اعلام نموده بود این تصمیم انجمن شرکت های هواپیمایی با هماهنگی سازمان هواپیمایی بوده و این سازمان با اجرای این طرح موافق بوده است.
وزارت امور خارجه نیز در نامه ای به سازمان هواپیمایی کشوری مخالفت خود با فروش دلاری بلیت پروازهای داخلی به اتباع غیر ایرانی را اعلام نموده بود.


منبع:

1401/04/14
10:09:56
5.0 / 5
158
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است