وزیر راه و شهرسازی:

ستاد حل مشکلات مسکن و ساماندهی بازار اجاره تشکیل شد

ستاد حل مشکلات مسکن و ساماندهی بازار اجاره تشکیل شد

به گزارش آوا مسکن وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: ستاد حل مشکلات مسکن و ساماندهی بازار اجاره بین وزارت راه و شهرداری تهران تشکیل شده که وظیفه این ستاد اجرائی کردن مصوبات سران سه قوه برای ساماندهی بازار مسکن می باشد.به گزارش آوا مسکن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی در حاشیه جلسه با شهردار تهران در ساختمان دادمان اعلام نمود: باتوجه به شرایطی که امروز در زمینه اجاره مسکن در کشور وجود دارد مصوباتی درباب کنترل اجاره بها توسط سران قوا به تصویب رسیده است که برمبنای آن اجاره واحدهای مسکونی در صورت داشتن شرایطی به شکل خودکار تمدید می شود. وضعیت خاصی نیز وجود دارد که چنانچه مستاجرین به آن رعایت نکنند قرارداد تمدید نخواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی افزود: ستاد حل مشکلات مسکن و ساماندهی بازار اجاره به شکل مشترک بین وزارت راه و شهرداری تهران تشکیل شده است که وظیفه این ستاد اجرائی کردن مصوبات سران سه قوه برای ساماندهی بازار مسکن می باشد. در این ستاد همین طور افرادی که بخواهند اجاره های جدیدی داشته باشند نیز ساماندهی انجام می شود.
عضو کابینه دولت سیزدهم با یادآوری این که عصر ۳۰ خرداد در ساختمان دادمان نشستی با اصناف حوزه مسکن نیز تشکیل شد، اظهار داشت: امروز با نماینده دادستان و تعزیرات و شهرداری تهران جلساتی اجرا شد. اکنون شهرداری تهران تمامی امکانات و ظرفیت های خودرا در شهرداری بسیج کرده است تا شرایط زندگی مردم در زمینه مسکن متعادل شود.
قاسمی افزود: فردا در جلسه هیات دولت پیشنهادات وزارت راه و شهرسازی درباب ساماندهی بازار مسکن ارائه می شود که امیدوار هستیم آن پیشنهادات در هیات دولت به تصویب برسد و بتوانیم با اجرای آن مصوبات و اجرای مصوبه سران قوا با سازوکاری که ایجاد می شود بتوانیم کنترل بازار مسکن را داشته باشیم.
وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: زین پس تمامی معاملات مسکن باید در سامانه املاک و اسکان ثبت گردد و واجد کد رهگیری شود. تکمیل اطلاعات در سامانه املاک و اسکان این امکان را به وزارت راه و شهرسازی می دهد که املاک مسکونی متعلق به چه کسی است و چه شرایطی دارد و با چه قیمتی می تواند اجاره و یا خرید و فروش شود. در عین حال ثبت نشدن اطلاعات خرید و فروش و اجاره در سامانه املاک و اسکان مشکلاتی را نیز برای صاحبخانه ها ایجاد خواهدنمود که امیدواریم در این خصوص مردم نهایت همکاری را با وزارت راه و شهرسازی داشته باشند.
وی در پاسخ به این پرسش که تکلیف سازندگان طرح نهضت ملی مسکن برای اجرای معماری ایرانی-اسلامی چیست؟ اظهار داشت: در نهضت ملی مسکن تجربیات مسکن مهر مورد توجه قرار گرفته است. هنوز ۲۰۰ هزار واحد از واحدهای مسکونی مهر باقیمانده است که سازمانی ایجاد کردیم که بتوانیم بخش عمده ای از واحدهای باقیمانده را تکمیل و تحویل بدهیم.
قاسمی افزود: قسمتی از واحدهای باقیمانده مسکن مهر تحویل شده است. مشکلاتی در مسکن مهر در زمینه شهرسازی وجود داشت که کوشیدیم در نهضت ملی آنها را برطرف نماییم. به عنوان نمونه در هر هکتار ۱۲۷ خانوار دیده شده بود که تراکم جدی در شهرک ها و مجتمع های مسکونی مهر به وجود آورده بود که در طرح نهضت ملی مسکن این الگو را تغییر دادیم به زیر ۵۰ نفر در هر هکتار رساندیم.
وی توضیح داد: نکته ای که در طرح نهضت ملی مسکن مورد توجه است افزایش خودمالکی است. در خیلی از شهرها که ما زمین داریم و مردم در خانه های یک طبقه زندگی می کنند ما تراکم را افزایش نمی دهیم.منبع:

1401/04/01
11:41:33
5.0 / 5
163
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است