اولین قطار کانتینری قزاقستان از ایستگاه تهران عازم اروپا شد

اولین قطار کانتینری قزاقستان از ایستگاه تهران عازم اروپا شد

اولین قطار کانتینری قزاقستان به مقصد ترکیه و اروپا با ورود به کریدور شبکه سراسری ریلی ایران، امروز از ایستگاه راه آهن تهران عازم ترکیه شد.به گزارش آوا مسکن به نقل از راه آهن جمهوری اسلامی ایران، اولین قطار کانتینری آزمایشی اعزامی قزاقستان به مقصد ترکیه و اروپا با ورود به کریدور شبکه سراسری ریلی ایران، طی مراسم رسمی امروز ۲۹ خرداد از ایستگاه راه آهن تهران عازم ترکیه شد.
اعزام این قطار برمبنای مذاکرات و هماهنگی های قبلی انجام شده بین سید میعاد صالحی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران با مدیرعامل راه آهن کشور قزاقستان و باهدف فعال کردن کریدور ترانزیتی KTI (قزاقستان - ترکمنستان - ایران) و در ادامه حمل به مقصد ترکیه و اروپا در قالب نشست رؤسای جمهور دو کشور ایران و قزاقستان صورت گرفته است.
این قطار کانتینری روز سه شنبه ۲۴ خرداد از مبداء اکتائو قزاقستان بارگیری و به مقصد در نظر گرفته شده، طبق برنامه تنظیمی اعزام شده است.
در راستای تفاهمات به عمل آمده قبلی، موافقت نامه ای بین رؤسای جمهوری دو کشور روز یکشنبه ۲۹ خرداد، با حضور آقای قاسم ژورمارت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان در تهران، به امضا رسید.
گفتنی است؛ طول این مسیر ریلی ۶ هزار و ۳۳۶ کیلومتر است که از این مقدار، حدود ۳ هزار و ۱۸۵ کیلومتر در قلمرو قزاقستان، ۷۰۰ کیلومتر در قلمرو ترکمنستان، یک هزار و ۵۱۷ کیلومتر در قلمرو ایران و ۹۳۴ کیلومتر آن در قلمرو ترکیه قرار دارد.
لازم به ذکر است، در مراسم امضا تفاهم نامه بین رؤسای جمهور ایران و قزاقستان، وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل و معاونین شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران، معاون نخست وزیر و رییس راه آهن قزاقستان کشور قزاقستان نیز حضور داشتند.

1401/03/30
08:37:14
5.0 / 5
161
تگهای خبر: راه و شهرسازی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است