چطور می توانید به یارانه همسر اضافه شوید؟

چطور می توانید به یارانه همسر اضافه شوید؟

آوا مسکن: افرادی که به هر دلیل، زیرمجموعه یارانه همسر خود قرار ندارند می توانند بصورت جداگانه ثبت ث نام کنند تا این مساله در مرحله رسیدگی قرار گیرد.به گزارش آوا مسکن به نقل از ایسنا، در جریان ثبت نام از جاماندگان یارانه، یکی از مواردی که بسیار مطرح بوده و برای متقاضیان ابهام دارد، عدم مشمولیت یکی از زوجین در یارانه همسر و به عبارتی خانواده است چگونگی اقدام در این رابطه است.

به عنوان مثال مرد بعنوان سرپرست خانوار به همراه فرزند یارانه دریافت می کند ولی خانم جزو یارانه بگیران نیست یا این که خانم به همراه فرزند، جزو یارانه بگیران هستند ولی مرد که از قبل یارانه ای دریافت نمی کرده و یا جزو حذف شده ها بوده است، حالا یارانه نمی گیرد.

بر این اساس در هر دو مورد، همسری که یارانه دریافت نمی کند باید بصورت جداگانه برای ثبت نام اقدام نماید بدون این که زوج او به همراه فرزند اقدام تازه ای انجام دهند.

اگر خانم برای دریافت یارانه اقدام می کند و سرپرست خانوار نیست، باید توجه داشته باشد که در هنگام ثبت نام باید شماره تلفن همراه خودرا وارد کرده و با آن پروسه را طی نماید نه همسر که سرپرست خانوار است، در عین حال باید شماره شبای بانکی درخواستی را نیز همان شماره شبا شخصی خود ثبت کند نه برای همسر را.

بعد از ثبت نام، با ارسال فهرست سازمان هدفمندی یارانه ها به وزارت رفاه، خانوار مورد بررسی قرار گرفته و در صورت تائید، شخص متقاضی به خانواده اضافه خواهد شد.

ثبت نام از جاماندگان یارانه از ۲۷ اردیبهشت شروع شده و متقاضیان می توانند نسبت به آن برمبنای شرایط تعیین شده اقدام کنند؛ بطوریکه ۲۷ و ۲۸ اردیبهشت سرپرستان خانواری که عدد آخر کد ملی آنها زوج است امکان ثبت نام داشتند و امروز و فردا همزمان با ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت ماه، افرادی که عدد آخر کدملی آنها فرد است می توانند برای ثبت نام اقدام نمایند.

این در حالی است که شنبه ۳۱ اردیبهشت و یکشنبه اول خرداد ماه نیز این فرصت برقرار است که متقاضیان، بدون محدودیت در کد ملی بتوانند پروسه ثبت نام را انجام دهند، مقرر شده پس از این نیز فرصتی دیگر برای جاماندگان تعیین شود.

ثبت نام برای دریافت یارانه اینطور است که سرپرست خانوار، ابتدا برای کسب اطلاع از آخرین وضعیت ثبت نام خود، کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* را شماره گیری و سپس با مراجعه به آدرس اینترنتی my.gov.ir نسبت به ثبت درخواست برقراری یارانه خانوار خود اقدام می کندمنبع:

1401/02/29
13:57:50
5.0 / 5
157
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است