وزیر راه و شهرسازی:

وام ودیعه مسکن ۱۰۰ میلیون تومان شود، وام خرید ۷۰۰ میلیون

وام ودیعه مسکن ۱۰۰ میلیون تومان شود، وام خرید ۷۰۰ میلیون

آوا مسکن: وزیر راه و شهرسازی از بررسی پیشنهاد افزایش وام ودیعه مسکن در تهران به 100 و خرید مسکن به 700 میلیون تومان در جلسه فردای شورای عالی مسکن به ریاست رییس جمهور آگاهی داد.به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، رستم قاسمی در حاشیه دیدار با وزیر زیرساخت ارمنستان در جمع خبرنگاران درباره وام ودیعه مسکن اظهار داشت: درباب بازار مسکن باید گفت این بازار ملتهب و در ستاد تنظیم بازار جلساتی برای آن در نظر گرفته شده است. بسته ای هم در این خصوص وزارت راه و شهرسازی به ستاد تنظیم بازار ارائه کرده است.
وی درباره وام ودیعه مسکن گفت: فردا رقم جدید وام ودیعه مسکن در شورای عالی مسکن با حضور رییس جمهور به تصویب می رسد. پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی افزایش این وام درتهران به ۱۰۰ میلیون تومان است.
وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه با شورای پول و اعتبار درباب نرخ سود وام ودیعه مسکن مخالفیم، اظهار داشت: نباید سقف قرارداد اجاره مسکن در تهران از ۲۵ درصد بیشتر شود. مقرر است فردا در جلسه شورای عالی مسکن به ریاست رییس جمهور موضوع انتقال سامانه اتحادیه مشاوران املاک به سامانه وزارت راه و شهرسازی مطرح و تصویب شود. در این صورت می توانیم از رقم قرارداد اجاره سالانه هر واحد باخبر شویم و اجازه ندهیم موجری از سقف تعیین شده مبلغ اجاره را افزایش دهد.
قاسمی درباره وام خرید مسکن اشاره کرد: فردا همین طور در جلسه شورای عالی مسکن، افزایش سقف وام خرید مسکن مطرح خواهد شد. پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون تومان در تهران است.
وی درباب اجرای نهضت ملی مسکن گفت: شرکت بازآفرینی شهری با شهرداری ها و دیگر دستگاه های تابعه ساخت ۱۵۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در بافت های فرسوده را به امضا رسانده و همین طور ساخت ۱۶۷ هزار واحد مسکن روستایی از ۲۰۰ هزار مسکن روستایی در نظر گرفته شده شروع شده و امسال به سقف مورد نظر درباب مسکن روستایی دست خواهیم یافت.
وی اضافه کرد: تامین زمین دو میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکن شهری درحال اتمام است که یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد آن بارگذاری شده و بقیه در راه الحاق و بارگذاری هستند. یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در دست اجرا داریم که از مراحل مختلف از خاکبرداری تا سفت کاری در دست اجرا است.
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این که بین ۱.۵ تا دو سال ساخت مسکن در کشور به طول می انجامد، اظهار داشت: برنامه ما این است که شعار مسکنی دولت در خصوص ساخت ۴ میلیون واحد را در دو پارت دو میلیون واحدی اجرا نماییم تا پیش از شهریور امسال ساخت پارت نخست آن نهایی خواهد شد.
به گفته وی سهمیه شهرهای جدیداز نهضت ملی مسکن ۶۰۰ هزار واحد است که فردا با حضور رییس جمهور ساخت صد هزار واحد آن کلنگ زنی خواهد شد.
قاسمی اشاره کرد: ما روی زمین خشک و خالی کلنگ نمی زنیم مگر آنکه پیمانکار آن تامین شده باشد و زیرساخت ها نهایی شده باشد.
وزیر راه و شهرسازی درباره علت عدم پرداخت تسهیلات ۳۶۰ هزار میلیارد تومانی در سال قبل از طرف بانکها برای ساخت مسکن، اظهار داشت: مشکل سال قبل این بود که باید با شورای پول و اعتبار درباب سهمیه هر بانک و دیگر نکات فنی آن مکاتبه می کردیم که این اتفاق افتاده است. ما در شش ماهه نخست دولت سیزدهم کارهایی مانند تهیه نقشه مجتمع های مسکونی و تامین زیرساخت ها را به پایان رسانده ایم.
قاسمی با اعلان اینکه ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده و فردا در شورای عالی مسکن با حضور رییس جمهور این ۲۰۰ هزار واحد تعیین تکلیف می شوند، بیان کرد: ما از مسکن مهر در نهضت ملی مسکن الگو برداری و ایرادات آنرا برطرف کردیم. بعنوان مثال تراکم خانوار در مسکن مهر ۱۲۷ خانواده در هر هکتار است که در نهضت ملی مسکن به ۵۰ خانواده در هر هکتار کم شده است.
وزیر راه و شهرسازی درباب مشکلات شهرهای جدید هشتگرد و پردیس گفت: مردم این دو شهر جدید مشکلات عدیده ای دارند و ما به آن واقف هستیم. ۱۰ هزار واحد مسکونی در پردیس کمبود داریم و مردم بعضاً آورده مورد نیاز یا حتی اقساط آنرا پرداخت کرده اند اما مسکنی ساخته نشده است که فردا در جلسه شورای عالی مسکن با حضور رییس جمهور به این مساله خواهیم پرداخت.


منبع:

1401/02/27
11:35:56
5.0 / 5
213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است