رییس اتحادیه فروشندگان مرغ اهواز عنوان كرد

انتقاد از نحوه تعیین سود کشتار و توزیع مرغ

انتقاد از نحوه تعیین سود کشتار و توزیع مرغ

آوا مسکن: خوزستان رئیس اتحادیه فروشندگان مرغ و گوشت اهواز از نحوه تعیین سود مرغ توسط سازمان جهاد کشاورزی استان در بازار اهواز انتقاد نمود.سید اصغر حسینی بهارانچی در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه قیمت مرغ هم اکنون بالا رفته است و طبق قیمت مرغ تعیین شده توسط دولت باید ۱۰ درصد افزایش قیمت داشته باشد، اظهارکرد: در روز پنج شنبه قرار بر این بود که مرغ کشتار روز بین ۸۰ توزیع کننده به قیمت ۳۰ هزار تومان توزیع شود و آنها نیز با احتساب سه هزار تومان سود، با قیمت ۳۳ هزار تومان توزیع کنند.

وی اشاره کرد: در این بین، جهاد کشاورزی مرغ را بین ۵۴ توزیع کننده توزیع کرد و قرار بود بقیه مرغ را در روز بعد توزیع کند اما در روز بعد قیمت مرغ را به نرخ نهایی ۴۸ هزار تومان یعنی ۱۵ هزار تومان بیشتر از قیمت روز قبل افزایش داد و این مساله موجب بروز بحث و درگیری و نارضایتی کشتارگاه ها شد.

حسینی بهارانچی عنوان کرد: طبق قیمتی که دولت تعیین کرده است، مرغ کشتار روز باید ۱۰ درصد افزایش قیمت داشته باشد. یعنی دولت قیمت مرغ را برای مرغ فروشان ۵۴ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین کرد تا مرغ فروشان مرغ را با قیمت ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان بفروشند اما جهاد کشاورزی این سود را تقسیم کرد.

وی افزود: دراین زمینه جهاد کشاورزی سود مرغ فروش را ۲ هزار و ۴۰۰ تومان تعیین کرد که این مساله یک ظلم در حق بقیه دست اندرکاران بازار مرغ است و سود ۵۰۰ تومانی برای توزیع کننده ها در نظر گرفت که با احتساب سود ۵۰۰ تومانی قبلی، سود آنها هزار تومان شد. سود کشتارگاه ها نیز هزار و ۱۰۰ تومان بود که ۹۰۰ تومان سود برای کشتارگاه ها در نظر گرفته شد وبه طور کلی سود آنها به ۲ هزار تومان رسید.

رییس اتحادیه فروشندگان مرغ و گوشت اهواز با اشاره به این که مرغ را به همه توزیع کننده ها ندادند و در حق آنها ظلم کردند، اشاره کرد: آیا درست است کشتارگاه هایی که روزی ۴۰ تا ۵۰ تن مرغ کشتار می کنند دو هزار تومان سود دریافت نمایند اما مرغ فروشی که روزانه تنها ۵۰ کیلوگرم مرغ می خرد سود آن دو هزار و ۴۰۰ تومان باشد. پس پول آب، برق، مالیات و دارایی کشتارگاه ها و توزیع کننده ها چه می شود و این ظلم است.

وی با اعلان اینکه قیمت تخم مرغ هم اکنون تغییر نکرده است و به همان قیمت سابق به فروش می رسد، عنوان کرد: دولت قیمت تخم مرغ را تغییر داده است اما به سبب این که تخم مرغ خریداری شده با قیمت، هنوز در بازار وجود دارد به همان قیمت سابق بازار به فروش می رسد.

حسینی بهارانچی با اشاره به این که تخم مرغ مقرر است ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته باشد، اضافه کرد: قیمت هر عدد تخم مرغ مقرر است به بالای ۲ هزار و ۷۰۰ تومان برسد؛ یعنی هر شانه ۷۶ هزار تومان قیمت خواهد داشت.

وی با اعلان اینکه قیمت ماهی در دسترس نیست و قیمت ماهی بستگی به نوع آن دارد، اظهار داشت: قیمت گوشت قرمز نیز تغییر نکرده است و به همان قیمت سابق به فروش می رسد.

رییس اتحادیه فروشندگان مرغ و گوشت اهواز بیان کرد: با توجه به این که به سبب افزایش قیمت ها توان خرید مردم بسیار پایین آمده است دراین زمینه هیچ کمبودی در بازار وجود ندارد.

منبع:

1401/02/24
13:42:46
5.0 / 5
194
تگهای خبر: خرید , سازمان , فروش , مالیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است