پذیره نویسی یک صندوق جسورانه در امتداد تحقق اقتصاد دانش بنیان

پذیره نویسی یک صندوق جسورانه در امتداد تحقق اقتصاد دانش بنیان

آوا مسکن: یک صندوق جسورانه در امتداد تحقق اقتصاد دانش بنیان در خردادماه پذیره نویسی می شود.


به گزارش آوا مسکن به نقل از شرکت سرمایه گذاری غدیر، امیر عباس حسینی، مدیرعامل این شرکت، تاسیس صندوق جسورانه ارغوان را در جهت تامین مالی اکوسیستم دانش بنیان دانست و با اعلان اینکه موضوع مهم در حرکت به سمت توسعه دانش بنیان پیش بینی، رصد کردن روندهای اتفاق افتاده در جهان و ایران و همین طور نیازجامعه است اظهار داشت: در این جهت رصدخانه فناوری غدیر تشکیل شده که در قالب یکی از شرکتهای گروه مالی غدیر و با همکاری دانشگاه امیرکبیر درحال توسعه است که در آینده ای نزدیک سایت مشترک با دانشگاه امیر کبیر افتتاح می گردد. رصد اتفاقات، فناوریها، حوزه های در رابطه با آینده پژوهی در هلدینگهای زنجیره ارزش غدیر و استراتژی های جدید الورود در دستور کار آن قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به این که با اهمیت ترین رکن توسعه دانش بنیان، استفاده از ظرفیت صندوق های جسورانه و ریسک پذیربرای تامین مالی پروژه ها و ایده های این حوزه است، اظهار نمود: به این منظور صندوق جسورانه ارغوان بعنوان بزرگترین صندوق جسورانه حال حاضر کشور با ارزش ۲۵۰ میلیارد تومان (در فاز اول) تاسیس شد. این صندوق در مراحل پایانی بوده و بعد از گرفتن موافقت های اصولی در خردادماه در قالب یونیت های یک میلیون ریالی عرضه می شود.
حسینی دلیل عرضه این صندوق را استفاده از ظرفیتهای بازار سرمایه و شفاف سازی حضور سرمایه گذاری غدیر در ورود به این حوزه عنوان نمود و اضافه کرد: مجری صندوق ارغوان شرکت سرمایه گذاری دی است. وظیفه این شرکت در اکو سیستم دانش بنیان غدیر متولی گری تامین مالی پروژه های ریسک پذیر و جدید مورد نظر سرمایه گذاری غدیر بوده که شامل حوزه بایوتک، غذا و سلامت، با تمرکزبر سلامت بازنشستگان کشور می شود. به عبارت دیگر در زنجیره ای از استارتاپها پروژه هایی معرفی و سپس در قالب شتاب دهنده تامین مالی می شوند.
وی اضافه کرد: بخش بعدی فعالیت غدیر در توسعه دانش بنیان مربوط به حوزه صنعت است و در دو بخش مهم مربوط به زنجیره ارزش غدیر در تولید پترولیوم کک و کک سوزنی توافق نامه هایی امضا شده است.
منبع:

1401/02/23
23:26:46
5.0 / 5
34
تگهای خبر: افتتاح , توسعه , تولید , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است