کاهش هزینه های درمان مطالبه مهم کارگران

کاهش هزینه های درمان مطالبه مهم کارگران

به گزارش آوا مسکن یک فعال حوزه کار بهبود معیشت، کاهش هزینه های درمان و تأمین امنیت شغلی را از مهم ترین مطالبات کارگران عنوان نمود و اظهار داشت: اگر قانون در بحث درمان به درستی اجرا شود، درمان کارگران مجانی و وضع معیشت آنها بهتر می شود.رحمت الله پورموسی ضمن تبریک هفته کار و کارگر به بیان دغدغه ها و مطالبات جامعه کارگری پرداخت و به ایسنا اظهار داشت: مطالبات کارگران تمام نشدنی است و بخش اعظمی از آنها همچنان حل نشده است با این وجود امیدواریم روزی برسد با کمترین مشکلات و دغدغه ها در جامعه کارگری روبرو باشیم.

وی افزود: مهم ترین مشکلات و دغدغه هایی که هم اکنون با آن روبرو می باشیم، بحث معیشت است. باوجود آنکه شورایعالی کار عملکرد بسیار خوبی در بحث تعیین دستمزد سال ۱۴۰۱ از خود نشان داد و دستمزد کارگران را اندکی بهبود بخشید اما همچنان وضعیت معیشت کارگران نیازمند رسیدگی بیشتر و توجه دولت می باشد.

این فعال حوزه کار اضافه کرد: تورم در کنار افزایش حقوق درحال پیشروی است و این مسئله سبب شده کارگران آنطور که باید از اثرات افزایش مزد بهره مند نشوند بنابراین انتظار داریم مشکلات معیشتی جامعه کارگری با اقدامات مناسب برطرف شود.

پورموسی، با اشاره به اینکه هزینه های درمان کارگران بسیار است، اظهار نمود: علاوه بر هزینه های مسکن، مواد خوراکی و غذایی، کارگران با هزینه های بالای بهداشت و درمان روبه رو هستند. باوجود این که به سازمان تأمین اجتماعی بیمه پردازی می کنند و می توانند به صورت ۱۰۰ درصد مجانی از خدمات درمانی استفاده کنند ولی متاسفانه آن چه که امروز شاهد می باشیم در عمل محقق نشده است؛ حتی داروهایی هم که تا چند سال قبل در سبد درمان کارگران بود آنها هم حذف گردیده است.

وی اظهار داشت: کارگران علاوه بر بیمه تأمین اجتماعی مجبورند بیمه مکمل درمان هم داشته باشند تا بتوانند از عهده هزینه های بهداشت و درمان برآیند که خدمات آن هم صد درصد نیست و بسیاری از بیمه های تکمیلی، هزینه های دندان چون که ویزیت و عینک و سمعک را پوشش نمی دهند بنابراین اگر قانون در بحث درمان به درستی اجرا شود، درمان کارگران مجانی و وضع معیشت آنها بهتر می شود.

این فعال حوزه کار از امنیت شغلی بعنوان یکی دیگر از مطالبات کارگران نام برد و اظهار داشت: رئیس جمهور اعلام نمودند که باید امنیت شغلی کارگران تامین گردد و تاکید ما این است که در کارهایی که ماهیت مستمر و دائم دارد، قرارداد موقت کار نباید منعقد شود چون که نبود امنیت شغلی بر تولیدات داخلی اثر گذار است و سبب می شود از نظر کمی و کیفی نتوانیم آنطور که باید با بازارهای جهانی رقابت نماییم.

منبع:

1401/02/10
12:12:14
5.0 / 5
260
تگهای خبر: اثر , تولید , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است