مقام مسئول در شركت ساخت:

آزادراه اراک-بروجرد امسال افتتاح می شود

آزادراه اراک-بروجرد امسال افتتاح می شود

به گزارش آوا مسکن مدیرکل دفتر امور مجریان آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت: قطعه یک آزادراه اراک-خرم آباد امسال افتتاح می شود که این مسیر میان اراک تا بروجرد است.به گزارش آوا مسکن به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمود ملازینل از افتتاح قطعات ۲، ۳ و ۴ آزادراه اراک-خرم آباد در سال ۱۴۰۰ آگاهی داد و اظهار داشت: قطعه یک این آزادراه امسال با تامین اعتبار افتتاح می شود که این مسیر میان اراک تا بروجرد است.
وی اضافه کرد: امسال برآنیم قرارداد مشارکت آزادراه لامرد-پارسیان را با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا و شرکت ایمیدرو ببندیم و تفاهم نامه این مشارکت درحال نهایی شدن است که به زودی کلنگ این ۵۰ کیلومتر از آزادراه لامرد-پارسیان بر زمین زده می شود.
ملازینل با اعلان اینکه قطعات یک تا شش آزادراه اصفهان-شیراز نیز دارای قرارداد مشارکت بودند و درحال نهایی شدن هستند، عنوان کرد: الحاقیه قرارداد مشارکت قطعات ۷ و ۸ این آزادراه نیز طی دو سه روز آینده نهایی می شود و ماه آتی قرارداد مشارکت نهایی و عملیات اجرائی شروع می شود.
وی با اشاره به آزادراه های قابل بهره برداری در سال ۱۴۰۱، اظهار نمود: بهره برداری از قطعات یک تا شش آزادراه اصفهان-شیراز را در دستور کار داریم که ۵۰ درصد وزارت دفاع و ۵۰ درصد وزارت راه و شهرسازی در سرمایه گذاری آن سهیم هستند و این آزادراه ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
مدیرکل دفتر امور مجریان آزادراه های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اشاره کرد: آزادراه منجیل-رودبار نیز ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در صورت تامین اعتبار امسال قابل بهره برداری است و دو آزادراه مذکور قریب به ۳ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند که در این خصوص قول هایی از طرف دولت و سرمایه گذاران داده شده است.


منبع:

1401/01/30
22:23:00
5.0 / 5
215
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است