در گزارش آوا مسكن مطرح شد؛

برنامه دولت برای خرید کشتی های رو-رو

برنامه دولت برای خرید کشتی های رو-رو

به گزارش آوا مسکن یک مقام مسئول با اعلان اینکه مشکل مالی برای خرید کشتی های رورو نداریم، اظهار داشت: بوسیله هماهنگی با نظام بانکی، صندوق توسعه ملی و بخش خصوصی، آماده خرید کشتی های رورو هستیم.احسان قمری در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار نمود: وظیفه سازمان توسعه تجارت ایران بعنوان یک دستگاه همکار در کنار وزارت راه و شهرسازی است تا کمک نماید هم حمل و نقل صادراتی و هم لجستیک صادراتی چه در زمینه حمل و نقل و چه در زمینه زیرساخت گسترش پیدا کند.
مدیرکل دفتر توسعه خدمات تجاری سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به یکی از اشکالات کشور در زمینه دریایی خزر، اظهار داشت: هم اکنون ۵۹ درصد از حمل و نقل دریایی در زمینه دریای خزر به وسیله کشتیرانی روسیه انجام می شود و ۳۰ درصد به عهده ایران است و سهم سایر کشورهای حوزه دریای خزر یعنی قزاقستان، ترکمنستان و آذربایجان کمتر از یک درصد است.
وی اضافه کرد: باتوجه به ضرورت های کشور در توسعه تجارت و کاهش هزینه های حمل و نقل نیاز به کشتی های رورو یا کامیون بر داریم که هم اکنون خلأ این مساله تبدیل به یکی از اشکالات ما در زمینه دریای خزر شده است.
ورود بخش خصوصی برای خرید کشتی های رورو
قمری با اعلان اینکه سایر کشورها کشتی های رورو دارند، اظهار داشت: تمهیداتی اندیشیده شده و برنامه هایی در نظر گرفته شده تا با کمک کشتیرانی جمهوری ایران، بخش خصوصی نسبت به خرید کشتی های رورو اقدام نماید.
وی افزود: خاصیت مشخص کشتی رورو این است که نسبت به حمل کالاهای صادراتی ایران بوسیله کامیون اقدام می کند؛ در حقیقت کامیون می تواند وارد این کشتی ها شود و بدون این که بارش خالی شود، بار را به کشورهای دیگر حمل کند.
مدیرکل دفتر توسعه خدمات تجاری سازمان توسعه تجارت ایران اشاره کرد: باتوجه به اهمیت حوزه دریایی خزر برنامه ریزی کرده ایم که بتوانیم از کشتی های رورو در این منطقه استفاده نمائیم.
وی افزود: با توجه به این که ما محدودیت هایی در زمینه کشتی های رورو داریم، بوسیله هماهنگی با نظام بانکی، صندوق توسعه ملی و بخش خصوصی به انجام این کار مبادرت خواهیم ورزید که این بخش ها آمادگی خودرا برای خرید کشتی های رورو جهت حمل محصولات اولویت دار همچون کالاهای کشاورزی و کانتینری را اعلام نموده اند.
قمری در مورد این که آیا مشکل مالی برای خرید کشتی های رورو داریم، اظهار نمود: در زمینه مالی مشکل خاصی وجود ندارد و سرمایه گذار نیز وجود دارد که خرید را انجام دهد. منتهی باید همه دست به دست هم دهیم تا بار کشتی های رورو تامین شود.
تقویت کشتیرانی در زمینه کانتینری
قمری اظهار داشت: همین طور پیگیر هستیم که کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را در زمینه کانتینری تقویت نماییم. اولویت ما حمل کالاهای صادراتی بخش کشاورزی و فسادپذیر است که این بخش نیاز به کانتینر یخچال دار دارد.
مدیرکل دفتر توسعه خدمات تجاری سازمان توسعه تجارت ایران اضافه کرد: در زمینه کانتینر یخچال دار، هم در بخش تولید و هم در بخش واردات اقداماتی صورت خواهد گرفت که بصورت جد نیز پیگیر هستیم.


منبع:

1400/09/29
09:33:58
2.5 / 5
343
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است