باهنر در نشست جامعه اسلامی مهندسین:

توقع بی جا برای دولت سیزدهم ایجاد نکنیم

توقع بی جا برای دولت سیزدهم ایجاد نکنیم

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اعلان اینکه نباید درباره دولت سیزدهم توقع و تبلیغ بی جا ایجاد نماییم، اظهار داشت: تبلیغات غلو شده درباره دولت سیزدهم نادرست و مضرّ است.به گزارش آوا مسکن به نقل از مهر، نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین امروز (شنبه) با حضور محمدرضا باهنر دبیرکل این حزب و سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد انجام شد.
باهنر دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین در این جلسه با اشاره به جلسات و دیدارهای مختلف با دولتمردان و اعضای دولت سیزدهم، اظهار داشت: در این مباحثات و جلسات عنوان کردیم که پس از شروع به کار کابینه سیزدهم انقدر اتفاقات مختلف روزمره از سیل و زلزله تا اعتراضات و انتقادات پیش خواهد آمد که گرفتار خواهید شد؛ بااینکه رسیدگی به مسائل روزمره حائز اهمیت می باشد، اما نباید همه وقت و توان موجود به آنها اختصاص داده شود.
وی با اعلان اینکه برخی گرفتاری های موجود تلنباری از اشتباهات و کم کاری ها در چهل سال قبل است، اظهار نمود: هر دولتی را که نقد نماییم، می توان عیوب و نقاط ضعف خیلی از آنرا بشماریم؛ ولی هر دولتی نتایجی هم داشته است. متأسفانه روالی در کشور ما بود که هر مسئولی روی کار می آمد، اصرار داشت مسئولِ قبل از خودرا ناکارآمد بخواند، اما طبق فرمایشات مقام معظم رهبری این چنین نبوده و نیست.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با تاکید بر این که خدمات جمهوری اسلامی در این چهل سال طوماری بلند است، اشاره کرد: مهم این است که امروز ضمن مدیریت مسائل روزمره، به مشکلات موجودی که کم هم نیستند، رسیدگی شود.
باهنر افزود: خیلی از مسائل کشور نیاز به اصلاح ساختار، رویکرد و عملکرد دارد که گاهی در روند رسیدگی به مسائل روزمره از آنها غافل شده ایم.
وی با اشاره به حضور سعید محمد دبیر شورای عالی مناطق آزاد در نشست جامعه اسلامی مهندسین، عنوان کرد: مناطق آزاد یکی از مسائل مهم در کشور است؛ وقتی از دوستان در مجلس سؤال می نماییم که چه تعداد منطقه آزاد مدنظرتان هست، آنقدر پیشنهاداتشان زیاد است که می گوییم قسمتی از کشور را هم برای سرزمین اصلی نگاه دارید.
دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین با اعلان اینکه هدف مناطق آزاد، رشد تولید و صادرات و دسترسی به فناوری روز و تجمیع سرمایه ها است، عنوان کرد: مناطق آزاد با زحمت و کار مسئولان طراحی شد و کارهای مثبت و قابل توجهی در آنها انجام گرفت؛ زیرساخت هایی به وجود آمده است، اما بنظر می رسد در مجموع به یک اصلاح اساسی نیاز دارد. باهنر با تاکید بر این که قطار مناطق آزاد باید روی ریل صحیح بیفتد، بیان کرد: اصلاح ضروری چیزی جز افزایش میزان تولید و رقابت در این مناطق نیست؛ با رقابت صحیح هم باید بتوانیم صادرات را توسعه بدهیم و هم خودرا از واردات بی حد نجات دهیم. وی با اعلان اینکه این که اگر بخواهیم همه چیز را خودمان تولید نماییم تصمیمی دور از خرد است، اظهار نمود: در منطقه، هر کشوری در موضوعی توانایی و تخصص دارد؛ اما ما هم باید نقش خودرا در تجارت منطقه مشخص، تثبیت و تلاش نماییم که جهت نامتوازن تجاری را تغییر دهیم و این جهت به سمتی برود که صادرات از واردات فزونی بگیرد. دبیرکل حزب جامعه اسلامی مهندسین با اشاره به این که تحریم ها نیز نقش مؤثری در این روند دارند، بیان کرد: برخی مسائل مثل تحریم ها از اختیار ما خارج است، اما ما باید با اقتدار مقابل آنها بایستیم و عمل کنیم؛ ما امید داریم دولت سیزدهم بتواند قطارها را روی ریل اصلی و به مسیر درست برگرداند. باهنر با اعلان اینکه نباید درباره دولت سیزدهم توقع و تبلیغ بی جا ایجاد نماییم، اشاره کرد: کسانی که به تبلیغات غلو شده درباره دولت سیزدهم دامن می زنند، کار نادرستی می کنند چونکه ایجاد توقع بی جا مضر است؛ ما توقع نداریم همه چیز ناگهانی حل شود، اما مسیرها باید طوری اصلاح گردد که کارآفرینان، تحصیل کردگان و سرمایه داران به ادامه مسیر و آینده تشویق و تشویق شوند. دبیرکل حزب جامعه اسلامی مهندسین اظهار داشت: توقع نداریم تا اسفند ۱۴۰۰ به نتیجه نهایی برسیم، اما دوست داریم بشنویم که برخی مسائل درحال اصلاح است، این توقعی است که ما داریم.

1400/09/06
20:46:21
5.0 / 5
250
تگهای خبر: توسعه , تولید , خدمات , ساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آوا مسکن

آوا مسكن


املاک و مستغلات

avamaskan.ir - حقوق مادی و معنوی سایت آوا مسكن محفوظ است